Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól várható hogy magától...

Mikortól várható hogy magától ül a kisfiam? Jövőhétn lesz 7 hónapos.

Figyelt kérdés
Ha megtartjuk,vagy kipóckoljuk ügyesen ül,de magától nem.A legnagyobb tornamutatványa,hogy hasra fordul magától,de már vissza nem akar inkább ordít,hogy segítsünk és persze utánna egyből hasra fordul újra.Nálatok ezek hogy történtek?
2010. jan. 24. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
hát az én kisfiam kb.6 hónaposan ült egyedül és 7-8 hónaposan mászott és 9 hónaposan tette meg az első lépéseket!ja a hasrafordulás oda-vissza művelet 4-5 hónapos korba ment neki!hány kilo a babád?időre szültél rendesen?
2010. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8 hosan ult egyedul, kislany.
2010. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon változó a babáknál.Az én fiam,nagyon sietett...3 hónaposan forgott mindenfelé,5 hónaposan ült,és kúszott,6 hónaposan mászott,most 9,5 hónapos,és egyedül jár.Ha aggaszt a dolog,beszélj a dokival.
2010. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém sem egy fürge baba. Igaz 4 hósan hasra fordult, 6 hósan megült már egyedül, aztán nagy szünet, mert ezen kívül mást nem akart, jól eljátszott ülve. Majdnem 8 hónapos volt, mikor hátra is fordult, segíteni kellett, mert útban volt a keze. Húzd neki előre a feje mellé, és gördítsd át a vállát, ha megszokja a mozdulatot, és rájön hogy a kezét be kell húzni, át tud fordulni ő is. Kúszni 9 hónaposan kezdett, először hátra, később előre is ment, de azt sem nagyon gyakorolja, inkább ülve közlekedik kb. úgy mint akinek nincs lába. Szerintem mászni nem nagyon fog, a vízszintes testhelyzet neki nem tetszik. 10 hónapos most, kiságy mellett lépeget oldalra, ha a kezét fogom jár. Szerintem nem kell aggódnod, nagy a különbség a babák közt, és nem tudom miért divat mostanában lenézni azt, akinek nem szalad a gyereke 8 hónapos korában.
2010. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokt!8 kilós már a kisfiam.Gondoltam arra is,hogy talán azért van egy kicsit "lemaradva",mert a születésekor elakadt a válla és négy hónapos koráig jártunk kezelésre,mert a bal karját nem tudta rendesen hajlítani és emelni.Mára már tökéletes neki a bal karja is,egyformán fog mind a kettővel.Egyébként négy héttel hamarabb született,de 4250gr-al és 55cm-el.Szóval elég jók voltak a méretei,nem volt kis súlyú.Szerintekek?
2010. jan. 24. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:
szép nagy babád lett akkor gratulálok!szerintem a kis karjának ehhez semmi köze!minden kisbaba más-más idős korban kezd ülni menni stb...!lehet mikor megtanul egyedül ülni lehet rá 1 hétre mészni is kezd!nem kizárt!szerintem ne erőltesd neki az ülést mikor neki az jó és rájön egyre többet fog próbálkozni az egyedül üléssel!ne aggódj a babáddsl minden rendben csak ő később akar tanulni!és szerintem még van rá ideje hogy megtanulja!jó egézséget kívánok
2010. jan. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!