Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom szeme alatt időről...

Kislányom szeme alatt időről időre apró piros pontocskák jelentkeznek. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Én már arra gondoltam, hogy tojás ill. tejallergiás lehet attól amit én eszek-iszok. Vagy annak több tünete lenne? Megkérdeztem a doktornőt, akkor persze nem volt épp, mikor mentünk és azt mondta, ha elmúlik magától akkor nem lehet nagy baj......Köszi......

Fél éves.Anyatej+tápszer+hozzátáplálás. Semmi újat nem kapott tegnap, mára viszont csúnyán előjött megint.


2010. jan. 24. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha tej allergiás lenne, akkor hasmenés tünetei lennének. Valamire azért allergiás a kicsi. Esetleg a tápszerbe lehet olyan allergén anyag, amit nem bír.
2010. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Már előtte is jelentkezett. Tápit csak másfél hónapja kap.
2010. jan. 24. 13:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is dettó ugyanez van. Az előbb írtam ki a kérdést.
2010. febr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Megtudtál már valamit?

Mert azóta is van szegénykémnek..........

2010. febr. 23. 20:23
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen. Könnycsatorna-elzáródása van, és a pangó váladék miatt a szem alatti érzékeny bőr begyullad, ezért jönnek elő a kiütések is. Ezt szemész mondta, viszont az általa felírt Tobrex kenőcsöt a betegtájékoztató alapján élő embernek nem adnám, pláne nem egy kisbabának. Tegnap beszéltem homeopátiás szakemberrel, és Occuloheel szemcseppet kaptunk, illetve Silica 9ch-t. Az Occuloheelt naponta kell használni, a Silicából 3 napig 3x5 golyócska vízben oldva, aztán 3 napig 2x5 golyócska, és ha még mindig nem múlik el, naponta 1x5 golyócska.


Ma kezdtük el, és lekopogom, de már alig látszanak a kiütések.


Amúgy ma találkoztam egy ismerősömmel, neki 1-éves a kisfia, nekik a gyerekorvos ugyanezekre a tünetekre azt mondta, hogy a nyálát & az orrváladékát keni bele a szemébe, ettől a pöttyök, de neki is Occuloheel szemcseppet ajánlottak, és el is múltak a kiütések náluk is.


Szerintem próbáld ki & jobbulást! :)

2010. febr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, hogy megírtad! Várok egyenlőre, mert márc. 8-ra van szemészetre időpontunk, meglátom mit mond. De ezeket a homeós dolgokat jó tudni. Nagyon szépen köszönöm a segítséged.
2010. febr. 25. 20:14
 7/13 A kérdező kommentje:
Még annyi eszembe jutott, hogy könnyezik a szeme a babádnak ha sír? Fura ez a könnycsatorna elzáródás. Azt csak észre vettük volna. Vagy nem? Nem értek hozzá.
2010. febr. 25. 20:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Könnyezik neki, mondjuk nem túl sokat (bár nem tudom, mennyi lenne a normális.) Harmadik napja kapja a szemcseppet és a golyócskákat, a kiütések alig látszanak, és az előző 2 napon nagyon sok csipa-szerűség jött ki a szeméből, plusz tegnap óta picit bepirosodott a szeme fehérje az egyik oldalon. Azt mondják, a homeopátiás cuccok, mikor elkezdenek hatni, felerősítik a tüneteket... Majd még írok, hogy mennyit javult.

Addig is jobbulást a babádnak!

2010. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oké, várom majd, köszönöm!
2010. febr. 28. 15:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Na, megevett egy doboz homeós bogyót, és sajna nincs javulás :( Lehet, hogy megismételjük.


Nektek mit mondott 8-án a doki?

2010. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!