Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor ült egyedül, segítség...

Mikor ült egyedül, segítség és támasz nélkül a babátok?

Figyelt kérdés
A fiam egy hete múlt 8 hónapos, az etetőszékben, vagy a kád szélében megkapaszkodva simán felhúzza magát, de kapaszkodás vagy támasz nélkül nem ül. Viszon gyönyörűen kúszik, hason van egész nap, forog, pörög. Sólya is jó, elég nagy baba, 76 centi és 9,75 kg, bár nagy babának is született. Szerintetek baj van? A kérdés tehát az, hogy mikor ült egyedül, nem az, hogy mikor ült fel egyedül. :)
2010. jan. 24. 01:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy amúgy négykézlábra simán kinyomja magát, és rugózik, tehát ezzel sincs gond... Bár a fordulászással is eléggé le voltunk maradva, nem kapkodta el...
2010. jan. 24. 01:11
 2/10 anonim ***** válasza:

Az egyik lányom 6 hónaposan már egyedül ült, a másik még 8 hónaposan sem,a fiam pedig már felállt,és onnan tottyant ülésbe,fekvésből csak 9 hónaposan volt hajlandó felülni.

Minden kisbaba másképp csinálja,az a fontos,hogy mozogjon.

2010. jan. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia!


nekem is 8 hónapos, nagy súlyú, mostanában kezdett jobban forogni, és tegnap felült magától. De nagyon bizonytalanul üldögélt, látszott rajta, hogy még ezt a témát ő pihentetni fogja:) Szerintem a te babád sincs abszolúte lemaradva, 9-10 hónapos korban kezdenek önállóan ülni!

2010. jan. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Szerintem nincs gond:) Ugyan az én kisfiam 6hónaposan egyedül ült,ő is nagy baba volt(11éves) a kislányom szintén 6hónaposan ült egyedül,állandóan üli akart,aztán ahogy a te kisfiad csinálja felnyomta magát és rájött,hogy lehet felülni :) szerintem napok kérdése és a te kisfiad egyedül fog felülni:)Üdv Zsu

2010. jan. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A fiam 10 hónaposan tudott csak egyedül ülni, pedig akkor már a bútorba kapaszkodva járt is.
2010. jan. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én 8 és fél hós nem éppen husis babám most kezd csak stabilabban ülni hösszabb ideig.

Az ülés az idegrenszeri fejlődés szempontjából nem számít fontos nagymozgásnak. Ne aggódj. A kúszás százszor fontosabb, a mászásról nem is beszélve.

2010. jan. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5 hónapos kora óta ül a fiam.Sose ültettem,egyszercsak rájött hogy kell.
2010. jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia!

az én kisfiam sem volt még 6 hónapos amikro elindult négykézláb,s pár napra rá fel is ült egyedül.egyébként ha felültettem már 5 hónaposan megült.a súlya neki is nagyobb 8,5 kg.

2010. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom 5 és fél hósan elkezdett mászni, nem sokra rá felállt, aztán felült. Kisebbik viszont 7 és fél hónaposan kezdett mászni és 8 hónaposan ült fel, aztán pár napra rá felállt.
2010. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek csajok!
2010. jan. 24. 22:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!