Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálási szakértők...

Hozzátáplálási szakértők segítség, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos és a tápszeren kívül még mindíg nem fogad el semmit.
2010. jan. 23. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha 4-5 hósan elkezdted volna a hozzátáplálást,akkor most nem lenne ilyen gondod.Próbálkozz kitartóan,valamikor csak elfog valamit fogadni.
2010. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mióta próbálkoztok? Meddig volt anyatejes? Mit adtál neki és hogyan? Almalevet próbálhatod cumiból...esetleg főzd meg az almát és úgy add a levét, kevésbé savanyú.
2010. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már 4 hónapos korától ezt csináljuk, minden nap megkínálom kifújja, most már ki is túrja a szájából, ha pár kanállal le is nyel öklendezik. Már minden kipróbáltam nincs ötletem el vagyok keseredve hiszen nem élhet örökké tápszeren. A védőnő azt mondja nézni rossz, ahogyan fanyarog mindentől egyedül a mandarin a finom és minden más nem érdekli!
2010. jan. 23. 15:51
 4/11 A kérdező kommentje:
Anyatejet nem kapott, mert beteg és a kórházban nem etethettem szondán kapott enni és mire már lett volna ereje enni nem kellett neki és elapadt a tejem:-(
2010. jan. 23. 15:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
amikor eljön a kajaidő és nem fogadja el a kaját, ne adj neki tápot.Akkor észre fogja venni hogy nincs más választása!Nem elsőre, de ráfog jönni hogy muszály mást is enni!De ne aggódj, ami találsz valamit ami a fogára való hidd el átfog állni.És nyugi, még nem vagy elkésve!!!Én sokáig szoptattam, így nem tartottam fontosnak hogy mást is egyen, de 7.8 hónaposan már elkezdtük!1 éves korára szépen evett másokat is!És mindig csak 1-1 kanállal kóstoltass!Ne akarj belenyomni 1 üveg kaját elsőre!pl répapürét adj neki 3 nap is egymás után, hogy ne legyen neki ízkavalkád !
2010. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mandarint szereti, akkor próbálkozz azzal. Jó sok manadarinlevet turmixolj össze először 1-2 karika banánnal, ha elfogadja, akkor majd mindig többel. Nálunk is ez volt, és én az almával tudtam variálni, most pedig már a banán is megy, és az őszibarack is. Én azt is csináltam, hogy a gyümölcsöket megfőztem vagy sütöttem, és vízzel hígra turmixoltam és cumisüvegből megitta. De ne aggódj, majd fog enni, ez biztos. És ha érzi, hogy feszült vagy, annál inkább el fogja utasítani mert rossz élmény lesz neki.
2010. jan. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, sokat segített és meg is nyugodtam kicsit!
2010. jan. 23. 16:28
 8/11 A kérdező kommentje:
Gyermekem belehúzott most evett meg 260 ml tápszert egy petite danont és 60 ml sinlacot:-) banánt sajnos nem ehet a veséje miatt pedig az nagyon ízlene neki a mandarint pedig úgy eszi meg, hogy kiszívja a levét üvegből nem kell neki a narancslé pedig csak pohárból. Lehet, hogy valamit nagyon elrontottam, de annyira örülük, hogy egyáltalán életben van, hogy mindent megengedek neki, tudom ez sem jó, de 10 évet vártam rá, ha fejemen fog ugrálni azt se bánom.
2010. jan. 23. 16:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyugi! Semmi gond! Kinálgatsd, fog az menni! Ha van foga, kezdhetsz egy kis kiflit, babapiskótát,ilyesmit. A mandarinnal lehet jó főzit is csinálni, pl mandarin-krumpli-pulykamell. Ilyen bébiètel is van kecskemétiben. Először a " rendes kaja" egy-két kanállal, aztán szétpuszilod, annyira dicsérd meg, és ihatja a tápit. Egyre kevesebbet fog inni, meglátod!
2010. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tejpépet nem próbáltad? Az enyém azt fogadta el először, és utána már az almát is (előtte semmit)
2010. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!