Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái!...

Tápszeres babák anyukái! Szerintetek tápszert kell váltanunk? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 hónapos koráig anyatejet kapott.Aztán egészségügyi okok miatt elapadt a tejem.Azóta kizárólag Humana ha 1-es tápszert kap.(két hete).Az anyatejtől szinte nem is bukott, jókat büfizett, de most kajcsi után elég sok kijön belőle, kicsit nyugtalanabb is azóta.Kaki 2-3 naponta, krémszerű, sötétzöld.Adok neki egy kis kamilla teát, ha látom, hogy erölködik.Általában segít.

Ami most igazán megijesztett, hogy kis apró kiütései lettek, főleg a kis arcán, de van a kis mellkasán is.Dr szerint mosószer allergia, de én erről nem vagyok meggyőződve, már kimostam újra mindent ruháját, ágyneműt stb., kenegetjük a felírt krémmel(2napja), de inkább mintha rosszabbodna.Talán tehéntej allergiás lett?Járt már így valaki?


2010. jan. 23. 13:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem váltsatok tápszert!Mi is a Humánával kezdtük de utánna Milumil HA 1 optimára váltottunk és azóta nincs gond!3 hónapos baba anyukája!
2010. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tehéntej allergia? Adsz neki 1 hónaposan tehéntejet?!? Vagy valamit félreértettem?

Nekünk is kipattogott és fél éves koráig hol kijött, hol elmúlt. Még anyatej és tápszer is okozhat ilyet, minket a doktornő türelemre intett. El is múlt neki, bár érzékeny maradt, később túróra sajtra még hasonlóan reagált, így tehéntejet csak 11 hónapos korától mertem neki adni. Két hét múlva lesz egy éves, minden rendben van.

2010. jan. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nálunk az Aptamil HA prev okozta ezeket a tüneteket, majd a MILUMIL 2-re is hasonlóan reagált.
2010. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én babámnál is voltak kiütések kb. 2 hónapos korban. Nekem azt mondta a doktornő hogy elofordul csecsemőkorban el fog mulni n törődjek vel és ne kenjem semmivel. Úgy 2-3 hétig tartott és el is múlt szépen magától.
2010. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem jól írtam.Persze hogy nem adok neki tehéntejet, de minden tápszer tehéntej alapú, védőnő szerint lehet az is.Nem tudom pontosan, hogy milyen allergiának hívják.
2010. jan. 23. 13:32
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha krémszerű a kaki,akkor minek adsz kamillát?Azért mert erőlködik?Hát valahogy annak ki kell jönni.A kamilla szárit ám.Hosszútávon nem tesz jót.Válts tápot,mert ha jó a táp,a kaki is sárga,és nem zöld.
2010. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Általában kijön a babákon ez az úgynevezett kiütés... Én például Humana HA1 LC Pufa tápot vettem, aztán amikor úgy döntött, hogy az már nem ízlik neki, akkor Humana Baby-fit 1-esre váltottunk. A kiütések pedig szép lassan eltűntek, bár én bekentem neki Sudocream-mel az arcocskáját. Csak a kiütések miatt ne válts tápot, mert akár az összeset végigpróbálgathatnád, és mire ezt végigjátszanád, elmúlik magától is.

Most viszont, hogy ömlik a nyála, attól is kipattog, és ha véletlenül bukik, és belefekszik, akkor attól is.

Banyuci

2010. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én csak azért nézetném meg orvossal, mert nekünk azt mondták, hogy allergiás. Azóta a Tejallergiára adható tápszert isszuk a Milupa Pepti 1.


Nekem 3 hetes korától tápszeres a babám!

2010. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tényleg baj ha sötétzöld a kaki tápszeres babáknál?Vnő gyerekorvos szerint oké, de itt is írták, hogy nem.Tiéteknek milyen?
2010. jan. 23. 14:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Sötétzöld, folyós.
2010. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!