Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki az ekcéma? Mennyib...

Hogy néz ki az ekcéma? Mennyiben más, mint a száraz bőr?

Figyelt kérdés
Aggódok...
2010. jan. 22. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Piros folt,kissé kiemelkedik a bőrből,és nagyon-nagyon száraz!Hidd el,felismered ha meglátod!
2010. jan. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ettől féltem... és gyógyszertári fürdető nem használ, igaz? Jajjaj.
2010. jan. 22. 20:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát nekünk a fürdető nem vált be,egyszer használtam,de ahogy beletettem a babát a vízbe,úgy sírt,mit akit leforráztak.Aztán azóta nem használok fürdetőt,csak Sebamed szappant,meg Lipobase krémet.Teljesen elmúlt neki,viszont beteg volt,allergiás lett a gyógyszerre,amit kapott,és akkor nem kentem a bőrét,nehogy valami baj legyen,és hát elég csúnyán visszajött.Én azért nagyon aggódom,hogy ne kelljen szegénynek egész életében kenegetnie magát.

5 hós kislány anyukája.

2010. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
igen, olyan, mint ahogy az előttem szóló mondta. A kisfiamnak ekcémája van. ne ijedj meg :-) Fürdetés előtt próbáld ki, hogy a fürdetőkrémet kikevered vízzel olyan tejföl állagúra. a gyereket egy tiszta textil pelusra fekteted , mindenhol bekened a krémmel, és úgy pelenkástól viszed fürdeni, pelenkával együtt teszed a vízbe (nagyon csúszni fog, és így könnyebb fogni)csak meglötybölöd a vízben, nem kell lemosni a krémet. törölni is csak finoma, felitatni róla a vizet (hajlatokat alaposan), utána pedig valami hidratáló szerűvel éjszakára( abból is valami gyógyszertári). Ezzel ártani nem ártasz, a többit a bőrgyógyász megmondja...
2010. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok.Nekünk is a bőrgyógyász mondta,hogy mit kenjek.Nektek is el kell menni,megnézi,és megmondja,mi jó,vagy mit érdemes használni.
2010. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Apró piros pöttyök, amik pár nap alatt annyira szárazak, hogy olyan mintha hámlana. A mi orvosunk azt mondta, hogy nem kell aggódni, mert a nagyon sok babánál jelentkezik, de kinövik. Nekünk kb fél évente jön elő. Mindig viszem a bőrgyógyászatra, ahol mindig ugyanazt mondják: gyógyszertári fürdetőkrémet használjunk 3 éves koráig, és e mellé írnak fel egy gyenge szteroidos krémet a pöttyökre, meg egy zsíros testápolót. Max egy hét alatt rendbe jön tőle.
2010. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

bocs,hogy off-olok...!!!


Mi most voltunk a dokinál 2 napja ilyen problémákkal,mint amit előttem leírtak.. :(

A babám álla alatt a nyakáig körbe piros,és kicsit száraz volt néha. Elkeztem neki kenni,mikor pirosabbnak láttam physiogel-el,/amit most lehet,hogy rosszul írtam le.../és úgy vettem észre,hogy javult tőle.. Majd mikor észrevettem a kis könyökénél egyik fürdetés alkalmával egy újjnyi piros száraz,hámlós pöttyöt,akkor már mondtam is,hogy biztos ekcémás,/pedíg fogalmam sem volt róla,hogy az milyen lehet../ Azt is bekentem,majd reggelre szebb lett,de aznap estére már 3 olyan hámlós piros lett belőle.. Elvittük ügye dokihoz,és azt mondta,hogy kezdődő ekcéma,és annyit mondott csak,hogy Bepantennel kenjük neki este fürdés után,meg nappal egyszer a kis bőrét a babámnak. Ezt meg is teszem,viszont én úgy vettem észre,hogy ez elkezdett nem is kicsit terjedni.. már a nyaka alatt, a mellkasa is olyan,meg hátul is a tarkójánál... :(


A kérdésem az lenne,hogy ez természetes,hogy így terjed,vagy akár okozhatja a Bepanten is?

Ügye nem elég,hogy csak ezzel a krémmel kenem? Erősebbre lenne szükségünk,igaz?


Nagyon szépen köszönöm ha válaszoltok !!!!!!!

2010. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ezért van az, hogy német országban nem fürdetik a babákat minden nap, csak heti 2-3 alkalommal. a sok fürdetéssel kikészitjük a baba börét, nem tud védekezni. nem furcsa nektek, hogy manapság majdnem minden baba ekcémás??? én kint szültem, és ki fogtok akadni, de az én kisfiam 2 hetesen fürdött elöször!!! mi 2 naponta fürdünk, persze a popsiját minden nap megmosom, de azt lehet a csapnál is.

bocsi hogy nem a kérdésre válaszoltam, de gondoltam hátha érdekel benneteket.

2010. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

21,36-osnak:

Igen,"normális",hogy terjed,bár a kenegetéstől inkább múlnia kéne.Erre szerintem speckó krém kell,kevés a Bephanten.A lányomnak a nyakán,vállán,hátán,könyökén,térdhajlatban van.

Olvastam,hogy jó zsíros krém kell rá.Nekünk a Lipobase teljesen eltüntette.

2010. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a doki bácsink írt fel egy Elocom nevü krémet. Kb 3 nap alatt elmúltak a foltok. Utánna pedig patikai testápolót használok. Ha látom, hogy valahol piros, akkor ismét az Elocommal kenem. Ez szteroidos krém, nem szabad állandóan használni, mert a javulás után ront a helyzeten (ezt a patikus mondta). Persze, ha eszeveszettül, folyamatosan kened vele. Ezért használok inkább kétféle krémet.
2010. jan. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!