Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 15hós kislányomnak mit...

A 15hós kislányomnak mit adjak enni?

Figyelt kérdés
Eddig minden főzeléket megevett, de 2hete csak egyedül hajlandó enni, és csak kézzel. Már azt sem tudom mit főzzek neki, hogy változatos is legyen, és tudja kézbe megfogni. Kérlek segítsetek.
2010. jan. 22. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hetente 1x csak megfőzöm a zöldséget(brokkoli vagy répa),sütök hozzá neki halat, ezt megeheti kézzel:)

2010. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha főzelékszerű kaja van, akkor imádja ha szárazkenyér vagy kifli kockák vannak benne, így meg tudja fogni és a főzelékből is "jut a szervezetébe" ami rátapad.

Vagy szoktam csavart tésztát beleforgatni a főzelékbe, azt is jól meg tudja fogni és néha még 1-2 kanállal is be tudok csempészni közben a szájába belőle.

Szoktam mini fasírtot csinálni neki, kenyérrel vagy sült krumplival.

A rizses zöldséges husiból gombócokat gyúrok, azt is meg tudja fogni.

Ja és kanállal nem fogad el tőlem semmit, de ha a kezemmel teszem a szájába, akkor elfogadja. Igaz a végére minden kajás lesz :)

2010. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mindig főzök a főzelékéhez krumplit, ha illik a kajához, akkor répát is. Vékony hasábokban főzöm és ezt teszem a fiam tányérjába, én meg kanállal adogatom a főzeléket. Kicsit tovább tart az evés, mint eddig, de nagyon élvezi, hogy rágicsálhatja a kezéből a darabokat.
2010. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi szoktunk héjába sült krumplit is sütni, felvágva azt is meg tudja enni. Mindenféle zöldséget párolvva, fűszerezve, rántott vagy csak simán sült szálkamentes hal, fasírt, grillcsirke, fokhagymás csirke, csavart tészta kevés szósszal, töltött zöldségek, tölthetsz főtt tojásba is pástétomokat, húsosat, zöldségeset, olajos halasat, töltött párolt alma, rakott krumpli húszeletekkel, ezeket mind fel lehet kockázni és meg tudja enni kézzel is.
2010. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Én is próbálkozom azzal,hogy kanállal én is becsempésszek a szájába az ételből,de inkább ő önnállóan akar enni,és így sok minden kiesik az étrendből.

2010. jan. 24. 14:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!