Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik már régóta alkalmazzák...

Akik már régóta alkalmazzák az "Aludj jól gyermekem! " módszert! Milyen negatívumokat vettetek észre gyermeketek viselkedésében (ha volt negatívum)?

Figyelt kérdés
22 hós babám iszonyatosan rossz alvó, és nem is képes arra, hogy magától elaludjon... Már nem tudom, mi tévő legyek... Egyesek szerint ez teljesen normális, de a könyv szerint ez súlyos gondokhoz vezethet. Tapasztalt "Aludj jól"-osok válaszoljanak!!!
2010. jan. 21. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

és egy alvásról szóló könyv szerint vezet súlyos gondokhoz? Nem gyanús? Én elvből utálom az ilyeneket, ahol ennyire túloznak. Lehet bármilyen jó, az ilyet messzire elkerülöm. (H1N1 oltás, Dévény Anna, Suttogó és sorolhatnám.)Mertha a szerző annyira biztos a dolgában mi szükség van erre?

Egyébként volt már pár anyuka akiknek nem jött be sőt. Több anyuka is volt, akinek addig sírt a gyereke, hogy végül hányt és bevérzett a szeme.

2010. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lanyom szinte 1 eves koraban telt be a pohar nalam. a nappali altatas 2xtobbet tartott mint maga az alvas. az esti is min. 30 perc volt.

persze nekem is volt lelkifurdalasom, de az elso 2-3-4 nap volt "gonoszabb".

Addig egyutt alvosok voltunk (anya apa baba), kisagy is ossze volt pakolva es elszulyesztve. azt hittem belezavarodom a hianyaba, muszogasaba, de lassan visszaszoktam. talan a lanyomat nem is viselte mag annyira az atszoktatas, mint engem.

ha igy tudom, hamarabb belevagok. hiaba minden okoskodas, ha a kialvatlan anyukanak mar nappal nincsen turelme a gyerekehez. en igy voltam. igy jobb.


kerdezz batran itt, esetleg irj e-mailt, ha kivancsi vagy meg valamire (valamikor valaszolok)

2010. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem meg inkább az az igen nagy probléma, ha a gyerek nem alszik rendesen, nem kipihent és akkor még aszülőkről nem is beszéltem, a kialvatlanságnak nagyon káros hatásai vannak, de ezt gondolom mindenki tudja, mi két hónap kínszenvedés után fogtunk bele a könyvben leírtakra, ekkor volt 7 hós a babám, 3 napba telt mire egy szisszenés nélkül elaludt, ha összeszámolom a 3 nap alatt, max. fél órát sírt, amit máskor egy este alatt öszehozott, ma már 10 hónapos ugyanúgy alszik, semmi káros hatást nem vettem észre, sőt sokkal kipihentebb, több energiája van nappal, sokkal figyelmesebb, ügyesebb, kiegyensúlyozottabb, nem nyűgös egész nap. Nálunk így volt, lehet másnál máshogy, te tudod mit teszel!
2010. jan. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem előre nem lehet tudni, sikerül-e, babafügőő. amúgy kedves első, Dévény Annával mi bajod van? Nekem hipotón volt akislányom, 6 hósan nem csinált még semmit, értsd, forgást sem, csak feküdt, üvöltött, ha hasra tettem. Aztán a Dévény-torna hipp-hopp helyre hozta, 11 hósan már elindult. És ő még nem is volt súlyos eset. Kérdezd azk szüleit, ahol a baba súlyos oxigénhiánnyal és egyéb nyalánksággal zsületett, hogy ott mennyit segített a torna, és hogy imáikba foglalják-e Dévény anna nevét. mert én azt teszem.
2010. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azt mondtam, elismerem a fennt említett módszerket és azt, hogy hatásosak lehetnek, de a túlzások miatt én idegenkedem tőle.

Nekem is hypoton volt a babám, felléptem Dévény Anna honlapjára, pontosan a fentiek miatt eldöntöttem, hogy hozzá csak a legvégső esetben, mert undorítónak találom, hogy valaki úgy akarja bizonyítani igazát, hogy másokat mocskol és túlzásokba esik. És lám nekem lett igazam, mert bár ő lehetetlennek tartotta a segítsége nélkül rendbe jöttünk (m,égpedig egy általa szintén leszólt, itthon általam végzett tornával). Ennyi.

Utálom a túlzásokat. És úgy gondolom, hogy nem azért kell alkalmazni az Aludj jól módszert, mert ezt írta, hogy milyen súlyos problémákat okoz.

2010. jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Találtam egyszer valahol a neten egy írást( ha megtalálom belinkelem) ahol a csajszi az aludj velem módszert alkalmazta. A lényeg az volt, hogy nem hagyta ott a babát egyedül a szobába hogy sírjon, hanem ott volt mellette és úgy csitítgatta. Első nap még közelről majd napról napra egyre távolabbról, majd végül már magára hagyta.
2010. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nagyon sokat szenved éjjelente a kisfiam, és mi is, mert nem tud elaludni... Úgy gondolom, ha nincs veszíteni valóm a módszerrel, hát kipróbálom... Még csak olvasom a könyvet, de arra sincs sok időm és energiám, így eléggé lassan haladok...

A másik gondom, hogy 2 kisgyerkőcöm van és szerintem ez a módszer így nem megoldható.

2010. jan. 22. 12:14
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

megtaláltam.

2010. jan. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!