Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rántást és habarást készíthete...

Rántást és habarást készíthetek a főzelékébe? 8,5 hós

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
szeritem igen-kicsit lightosan.kiváncsi vagyok a többiék mit írnak.
2010. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A habarást tejföllel csináljuk, így az kilőve, a tejföl csak 1 éves kor fölött ajánlott. Rántást meg az én babaszakácskönyvem (Devics Józsefné-féle)10 hónapos kortól ajánlja, de csak "lightosan", azaz a lisztet zsiradék nélkül, szárazon pirítsd világosra és ezt öntsd fel vízzel.
2010. jan. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én krumplival sűrítek, vagy habarok, de joghurttal, 10 hónapos.

Az igazság az, hogy magunknak sem nagyon rántok, inkábbb habarok.

2010. jan. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Száraz rántásra gondoltam én is, az én szakácskönyvem így írja, de az 8 hós kortól. :S

Habarást natúr joghurttal gondoltam, az már kap két hete.

2010. jan. 21. 22:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Kevés zsiradékkal, vagy anélkül lehet rántást adni. Én már 6 hónapos kortól így adom. Kutya baja, sőt, kicsattan az egészségtől a kicsi.

A tejfölös habarás is jó. Én úgy tudom, hogy inkább csak a bolti tejre igaz, hogy nem ajánlott 1 éves kor előtt adni. Más egészségesebbnek mondható tejszármazékokra (tejföl, túró, joghurt..stb) ez már így nem igaz. Én úgy tudom, azt lehet adni.

Krumpli is jó sűríteni, én is azzal szoktam leginkább. De szerintem módjával egy 8 hónapos manónak már el lehet készíteni változatosabban az ételt.

2010. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan ránthatod pici olajban, hisz a főzelékbe is kell olajat tenni egy kanállal, legalábbis nálunk a védőnő mindig ezt hajtogatja, amúgy én krumpival, tésztával, rizzsel sűrítek, de nem is eszi azt amit mi...
2010. jan. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Simán adhatod neki a rántást és a habarást is. Én ennyi idősen rendesen tejföllel adtam, csak egy keveset tettem bele neki. Az olajat pedig ekkorának már nem kellene kihagyni mert a növényi olajra a szervezetének szüksége van, ahogy egy előttem válaszoló is írta hogy a védőnő tanácsolta a főzibe az olajat.
2010. jan. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!