Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már ilyen marad, vagy "visszav...

Már ilyen marad, vagy "visszaváltozik"?

Figyelt kérdés

Múlt héten kórházban voltunk 14 hós lányommal. Nagy baj hála Isten nem volt, és ott lehettem vele végig, benn aludtam éjszaka is, csak a vérvételen nem lehettem ott. Nagyon megviselte, mióta hazajöttünk nagyon fél a régen vagy még nem látott arcoktól, bújik mindig, van hogy sír. Már előre bejelentem, megbeszélem vele hogy jön egy néni, vagy bácsi, stb, és hogy szeret téged, stb., szerintem meg is érti, mégis tart kicsit, nehezen oldódik fel. És nap közben is sokat kéretőzik ölelkezni, átkarolja a nyakam, amúgy meg vidám csajszi, nagyokat kacag ha hárman vagyunk apával.

Régen nem volt ilyen bújós, ne értsétek félre nagyon élvezem hogy most az, csak azt szeretném tudni esetleg aki tapasztalt ilyet, hogy visszaváltozik, vagy most már mindig ilyen kis szeretetéhes, biztonságot tudni akaró, másokkal bizonytalan csajszi lesz?


2010. jan. 21. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy ilyen pici baba fehér köpenyes nővérek, és doktorbácsik, nénik környezetében persze hogy megszeppen. Azok a csúnyák még vért is vettek tőle. De te ott vagy, és hazakerültetek, szépen meg fog nyugodni a gyerek, majd meglásd.
2010. jan. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyugodt most már ha itthon vagyunk, csak kicsit többet ölelget. Ami jó, még puszit is ad mostanában, amiben eddig csak a könyvekben szereplő kedvencek részesültek. :-) De ha idegen jön..
2010. jan. 21. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sajnos kétszer is voltam kórházban a kislányommal.

Másodszorra csak egy napot töltött bent, de két hét volt, mire "visszakaptuk". Szeretgesd sokat, tarts ki, és fokozatosan próbáld visszaállítani a régi "szabályokat", hogy mit szabad, mit nem stb.

2010. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia, az én kislányom úgy iylen, hogy nem volt kórházban. sok sok szeretet, türelem, és majd oldódik.
2010. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a szeparációs szorongás. Teljesen természetes, a fejlődésnek egy állomása. A kórházban töltött idő, jobban kihozta nála, de túl lesz rajta. Jól csinálod, hogy ölelgeted, szeretgeted. Az idegenektől való tartózkodása is természetes ebben a korban, Ez is el fog majd múlni.
2010. jan. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!