Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Próbáltátok már házi készítésű...

Próbáltátok már házi készítésű kukoricadarával a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Azért gondoltam, hogy itthon csináljak neki, mert a bolti általában tele van cukorral, meg nagyon drága is. A kukoricadara gluténmentes, úgyhogy annak a kritériumnak megfelel.
2010. jan. 21. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
na ez engem is érdekel.. egyébként szerintem semmi akadálya
2010. jan. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A bolti kukoricadarában egy szem cukor sincs,sztem kevered valamivel.Kukoricapehely esetleg amire gondolsz.A kukoricadarát úgy lehet használni mint a grízt,kicsit édeskésebb az íze,és szép sárga, a babák általában szeretik.
2010. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet adni, azt tudom, de én még csak 1 hét múlva tervezem bevezetni.

Van kukoricadara itthon (bolti), de anyósom a kukoricalisztet javasolta, mert az apróbb. Majd megnézem, mennyivel kisebb.

Házilag készíteni eszembe sem jutott, a boltit vettem meg, amit magunknak is csinálok. Majd megnézem az összetételét.

2010. jan. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még csak mi is most kezdtük a hozzátáplálást. 4,5 hónapos. Csak párolt almát evett, meg a bolti tejpépet. De ahogy olvastam az összetételét, az is kukoricadarából van. Arra gondoltam megcsinálom itthon, aztán keverek bele vagy gyümit (ha már több fajtát eszik), vagy pici tápot. Szerintetek?
2010. jan. 21. 14:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, én is így fogom adni neki, megfőzöm a kukoricadarát, és belekeverem a gyümölcsöt.

Egyébként megkérdeztem erről a gyerekorvosomat, meg a védőnőt és mindketten "jóváhagyták".

A bolti tejpépben (azt hiszem a Nestlés volt) úgy emlékszem glutén van, de nem vagyok biztos benne. AZ tuti, hogy elolvastuk a párommal és úgy tettük le, mintha sütött volna, szóval házi.

Jó étvágyat nektek :-)

2010. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok.A sima kukoricadara nagyon olcsó,és simán főzhetsz neki "tejbegrízt" belőle tápszerrel,és keverhetsz bele amit akarsz.Az én gyerekeim nagyon szeretik a mai napig,amikor picik voltak,nem csak gyümölccsel csináltam nekik,hanem zöldséggel,hússal is.Én is átszoktam a búzadaráról a kukoricadarára,sokkal gusztusosabb a grízgaluska is belőle.:)És kukoricadarából készül a híres puliszka!
2010. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi lányok mégegyszer! Akkor most már tuti, hogy kipróbálom. Tudom, hogy nem ide tartozik, de 10.40-es megkérdezhetem, hogy pontosan hogyan csinálod a grízgaluskát, mert nekem még egyszer sem sikerül kukoricadarával. Megköszönném. Ha majd eszünk már husilevest, akár azt is adhatok neki.
2010. jan. 22. 11:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!