Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi bébiétel vált ki 1...

Mennyi bébiétel vált ki 1 étkezést?

Figyelt kérdés

A tízóra szopizást váltanánk ki gyümikre.

6,5 hónaposak vagyunk és 3 hete kap gyümölcsöt is.


2010. jan. 21. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
sztem ilyen korban 150-200-zal már ki tudod váltani. persze ahogy nő, meg fogja enni ő a 250et is :)
2010. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Hát ez baba függő. Nekem például nem sikerült 3 hét után kiváltani egy étkezést. Kb 1,5 hónap kellett hozzá. Mostanra már kettőt kiváltottunk, de még mindig sok tápszert eszik. Elsőre kb egy fél üveg bébi étellel tudtam kiváltani a szopit. Az olyan 100 m körül van. Most már néha egy üveg is kevés neki egy étkezésre. Mi először alma-barack-banán pürével váltottunk ki egy szopit. Később már zöldségeket is kapott. Most meg már szinte mindegy, hogy mit adok neki csak sok legyen, nem válogatós. :)
2010. jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Szerintem ez attól is függ, hogy milyen gyakran és mennyit eszik a babád. Az enyém sokszor eszik kevesebbet. Vagyis az elején így volt, most is többször eszik mint az átlag, de már egyre többet egy étkezésre és így egyre kevesebbszer.
2010. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom, hogy mennyit eszik meg egyszerre, mivel anyatejes. 6x eszik naponta.
2010. jan. 21. 12:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezdd el adni és meglátod, mennyit kér.

Nekem 6 hónapos korig anyatejes volt, eleinte 2-3 kanállal evett, aztán nagyon gyorsan rákapott és egy olyan Aventes VIA pohárral (dugig, kb.190 ml) bevág. Van, hogy kér utána cicit, de többnyire nem.

Próbálgasd, de szerintem 150 már jó lehet. Meglátod éhes-e, ha eleget evett, nem kér cicit.

2010. jan. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Hát, a válaszokat olvasva mi eltértünk alaposan ettől a kiváltós dologtól :) Kicsivel több, mint 6 hónapos volt, amikor először kapott kaját. A védőnő azt mondta, h két étkezés között kapjon, hát én szopi után 1 órával meg is kajáltattam gyümölccsel, de annyira ízlett neki, hogy kb. 120-130-at meg is evett első alkalommal, így aznap az a szopi már ki is maradt. Azóta is így csináljuk, most 7 hónapos, de ez a 120-130 nekünk elég.

Bár ez tényleg eltérő babáknál, mert pl. az én kislányom nem túl nagy baba, most 6 és fél kg, de mondjuk egy 8 kg-os babócának lehet, h kell a 190-200 g.

2010. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!