Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dentinox gélt esti altatás...

Dentinox gélt esti altatás előtt kenjem a baba ínyére, vagy elég napközben 1x?

Figyelt kérdés

A tájékoztatón ezt olvasom: "különösen az étkezések után és elalvás előtt ismételni szükséges"

Ezzel az a gond, hogy este, amikor szopizik, akkor bealszik a cicin, tehát akkor nem tudom neki bekenni vele. :(

Az esti fürcsi előtt esetleg? Az szopi előtt van fél órával. Vag kevés lenne a hatóidő?

Vagy legyen inkább Panadol Baby a fürcsi előtt és az elég lesz éjszakára?


2010. jan. 21. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az a baj a dentinox-szal és társaival, hogy kb. negyed órára hatnak. azért mondja, hogy elalvás előtt, hogy könnyebben aludjon el, és azért mondja hogy evés előtt, hogy ne legyen neki fájdalmas az evés. szóval ha te babád dentinox nélkül is képes elaludni, akkor este nem is kell bekenni, mert tényleg csak ennyire van kitalálva.
2010. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ja értem. Akkor mit adjak neki, hogy ne legyen nagyon nyűgi?

Chamomilla bogyót nem akarok,mert akkor 2-3 napig csak rosszabb lesz a helyzet.

Igazából nem látom, hogy nagyon szenvedne, csak ma mondta a dokinéni, hogy már fehér az ínye, és esetleg kenhetem neki ezzel a géllel.

Vagy mondott valami kis fehér valamit, mit az ujjamra kell húzni és azzal masszírozni. Az mi?

2010. jan. 21. 11:35
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nem szenved, akkor nem kell fogzási fájdalmat kezelni, ne is add neki a dentinox-ot, mert abban lidocain van, add inkább a dologélt, az homeós, és kenheted akármennyiszer, felpuhítja az ínyét, és könnyebben kibújik az a fogacska. De ha nem fáj neki, akkor felesleges fájdalomcsillapítót adni.
2010. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, lemaradt, hogy a nyűglődésre adj neki lefekvés előtt viburcol kúpot, az is homeós, nekünk nagyon bejött.
2010. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem étkezés előtt kell a Dentinoxot, hanem utána.Jól írtad a kérdésben.Pont azért, mert Lidokainos.Elzsibbasztja, és akár félre is nyelhet.Interneten piros betűkkel hívják fel rá a figyelmet, hogy fulladásveszélyes ha előtte adja valaki.

Este evés után, elalvás előtt szoktam beadni, és még az ujjammal masszírozom egy kicsit.

2010. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

11:30-as vagyok. igazad van. mondjuk kaja előtt én sose adtam neki. de szerintem nem fulladna meg, azért annyira nem durva, én megkóstoltam.

ha nem fáj neki amúgy én se adnék semmit.

2010. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat, evés előtt akkor semmiképp nem adok (ha egyáltalán veszek)

Inkább megnézem a dologélt. Ez a lidocainos nem szimpi nekem :(

2010. jan. 21. 13:12
 8/12 A kérdező kommentje:

hű, egy másik fórumon ezt írja valaki a Dologélről: "valerián gyökeret tartalmaz, ami erős nyugtatószer és hát látszólag persze hogy jobban hat, mint a Dentinox, hiszen mintegy leszedálja a babát."


na mostmár összezavarodtam...:(

2010. jan. 21. 13:15
 9/12 anonim ***** válasza:

Amit az ujjadra kell húzni, az a nenedentes szilikonból készült fogkefe-fej. Nekem is javasolták, de mivel érzékeny volt az ínye a fiamnak, nem is engedte, hogy benyúljak a szájába, úgyhogy nem jött be. Elég drága is, de van hozzá babafogkrém, azt később fel tudod használni, ha ez a fej nem is jönne be.

Amúgy nekünk bevált a Dentinox, bár én csak elalvás előtt kenem be az ínyét, szopizás után, ha úgy látom a foga kínozza.

A védőnőm azt mondta, hogy a Nurofen is jó, az ujjunkkal kell bekenni a fogínyt, nem lenyeletni vele, de ezt nem próbáltam.

2010. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ami bejött, a masszírozás helyett, az a dm-ben kapható 1-es fogkefe, gumifejű, ha fáj a foga a fiamnak, nagyon szereti azt rágni.
2010. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!