Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az én kilenc hónapos babám,...

Az én kilenc hónapos babám, úgy tűnik, hogy szinte minden gyümölcsre, amit eddig adtunk neki, allergiás lett. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Négy hónaposan kapott először almát, azzal nem volt különösebb gond, csak annyi, hogy nyersen nem eheti,mert felfújódik tőle a savtartalma miatt. Viszont azután már a banántól piros foltok jöttek elő az arcán és a nyakán, az őszibaracktól ekcémás foltok jöttek ki az arcán, és most az a legújabb, hogy a szilvától már másodszor lettek piros kiütéses pöttyök a hasán. És olyankor, ha almát kap krumplival tízóraira, néha akkor is előfordul zöldes színű hasmnés, kis apró fehér darabkákkal a pelusban. Lehetséges, hogy valaki szinte minden gyümölcsre allergiás legyen? Mellesleg tejallergiás is, szóval már szinte alig van valami, amit adni tudok neki.
2010. jan. 21. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Orvos mit mondott?Még nem vitted el?
2010. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ma megyünk a tanácsadására. Telefonon tegnap azt mondta, hogy a szilvára nem szoktak allergiásak lenni, és különben is nagyon ritka a gyümölcsallergia. De ha egyszer nekünk van, és nem is egy, mit tegyek? Azt mondta, menjünk ma a tanácsadására, és megbeszéljük.
2010. jan. 21. 09:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát...én ennél jobbat nem tudok.Jobb,ha ezt szakértővel beszéled meg.
2010. jan. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg, ha zöldes a kaki, az azt jelenti, hogy félig emésztetlenül jön ki a kaja, benne van az epenedv, vagy mi. De igaza van az előttem szólóknak, a szakértő mondja meg a tutit! Nem lehet, hogy valami fertőzés miatt nem tud rendesen emészteni? Kérdezz mindenfélét a dokiktól, még akkor ism ha hülyeségnak tűnik. Jobbulást!!!
2010. jan. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 5,5 hónapos,lassan elkezdtük a kóstoltatást és az őszibaracktól ugyanolyan tünetei voltak mint a babádnak,sőt még a feje bőrén is piros foltok voltak.Eddig gyümölcsből csak almát kóstoltunk,attól nem volt baj.Légyszi írd meg,h mit mondott az orvos.

Köszi.

2010. jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én vegyes gyümölcsös baba ételt adtam a gyereknek, ls nekem is piros pöttyös lett a fejétől a térdéig... kíáncsi leszek mit mondd a dokid, írd meg lgyszi
2010. jan. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Azt mondta a gyerekorvos, hogy ez nem gyümölcsallergia, hanem a tartósítószer üti mindig ki. Úgyhogy próbáljunk bio gyümölcspépet venni, illetve az idénygyümölcsöket őstermelőktől vásárolni, ami most télen ugye lehetetlen. És az alma eddig azért nem ütötte ki, mert mivel csak alma gyümölcspépet egyfajtát kapni, az pedig HIPP bio, és ez nem üti ki. Sajnos azt mondja, hogy hiába van ráírva, hogy nincs benne tartósítószer, szinte minden bébiételben benne van, mert valamitől el kell állnia annyi ideig:(
2010. jan. 21. 17:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszi,h megírtad.

Mondjuk én mirelit őszibarackot adtam neki és attól jöttek ki a foltok.

2010. jan. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!