Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámnak nincs 6 napja széklet...

Babámnak nincs 6 napja széklete, és már ma nem is eszik, hogy tudnák segíteni neki?

Figyelt kérdés
4,5 hos,az elobb szegény annyira sírt,hogy nemtudtam mit kezdeni vele,nyom,de nem jon ki neki.Egy kicsi kijott és nagyon suru zoldes,voros volt ugy nyomott,de 1 ora alatt sem jott ki neki tobb.Dél korul adtam neki cukros kamilla teát,attol lehetnek a gorcsei,vagy az hogy belesult a széklet?Már adtam most a sírás alatt glicerines kup darabkát is ,meg felnyomta elotte még szélcsovet is,de a szelek mennek neki,csak a kaki nem jon ki,most szegény elaludt a fáradságtol,meg a sok sírástol,hogy an segíthetnék még neki?Ja a kup után sem jott neki ki.Még szoptatom,de már megkezdtem a hozzátáplálást is,mert nencs mindig elég tejem.
2010. jan. 20. 16:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Na lányok lett eredmény,felkelt 5 korul és utána ugy fél orájára,igaz,hogy suru volt neki,de legalább kint van.

Vettem neki a HIPPtol szilva levet,remélem,hogy ha fogom neki adni rendszeresen segíteni fog.

Kamillateát cukrosat adtam neki ,de semmi,nem jártunk utána sikerrel,eddig mi is 3. vagyunk így.

2010. jan. 20. 19:19
 12/20 anonim ***** válasza:
azonnal vidd orvoshoz,hogy varhattal eddig?2nap utan mar menni kellett volna
2010. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

neharagudj,de még ilyent nem hallottam,hogy ha 2 napig nincs széklet mindjárt doki,na és ott mit csinálnak vele?

Még inkább engem néznek hulyének,az orvosok azt mondják anyatejes babáknál nem ritka,hogy csak 5-6 naponta van széklet,bár szerintem ez nem normális.

2010. jan. 20. 20:34
 14/20 anonim ***** válasza:
nekem nem ezt mondtak,en 2 naprol tudok,a vedönöm is ezt mondta.gondolj bele 6 nap...rengeteg.
2010. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
én is tudom,hogy sok ez a 6 nap,eddig egyszervolt olyan,hogy 5 nap,meg egyszer hogy 3 nap nem volt neki.de hogy miért van mostanában ez nála azt nemtudom,eddig minden nap volt neki.
2010. jan. 20. 20:50
 16/20 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megoldódott a probléma!

Az anyatejes babáknál az 5-6 naponta történő kakilás csak addig normális, amíg csak anyatejet kapnak, ha már elkezted a hozzátáplálást, akkor már nem szabad ilyen sokáig várni. Kizárólag szoptatás idején is csak addig normális, amíg a baba jólérzi így magát, azaz nincs szorulása. Mi a védőnő javaslatára Laevolacot adunk a babánknak, ha két napig nincs kaki, az mindig segít, ez székletlazító hatású is. Egyébként természetesen a szilva, őszibarack, sárgabarack, meggy is jó hatású, de "vészhelyzetben" inkább Laevolacot, vagy kúpot adj neki.

2010. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
tegnapi 20:39-es vagyok,iszol eleget?az en fiam is csak anyatejes,napi 2-3 kaki van,en 3-4 l iszom,sokat szamit szerintem.bar nekem akkor tejem se sok van ha nem iszom eleget.
2010. jan. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
utolsonak,igazad lehet,mert mostanában kevesebbet iszom,jobban odafogok figyelni,koszi
2010. jan. 21. 12:49
 19/20 anonim ***** válasza:
utolso vagyok,en ugy "kenyszeritem"magam sok ivasra hogy amikor szomjas vagyok 3dl-es poharba öntök vizet es azt mind meg kell innom.ez napi 10-12x van
2010. jan. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
koszi,bevezetem én is,hátha segít.
2010. jan. 21. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!