Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak úgy alszik el a 15...

Miért csak úgy alszik el a 15 hónapos kislányom ha rászólok?

Figyelt kérdés
Ha leteszem és kimegyek a szobából elkezdi a hisztijét,ilyenkor visszamegyek,annyit mondok hogy mostmár alvás-nem kiabálva!-,és 5 perc múlva hang nélkül elalszik.
2010. jan. 20. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak megnyugszik attól, hogy visszamész egy pillanatra. Nyugtázza, hogy oké megvagy, most már lehet aludni.

Jól betanítottad :) Alvás!--és alszik (ilyet én is akarok ) :)

2010. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kell neki az anyai biztatás :o)

Szerintem sokan örülnének, ha ennyivel megúsznák az altatást...

De viccen kívül, tényleg kellenek a korlátok-szabályok a gyerekeknek. Az is lehet, hogy amikor először így csináltad, akkor annyira megmaradt benne, hogy azóta ez is az elalvás "rituáléjába tartozik".


Az én lányom már 2,5, ő hajmosáskor üvölt minden alkalommal, bármit csinálunk. Múltkor férjem mondta neki, hogy jön a hajmosás, erre ő: "akkor kell a sírás", tehát ez hozzá tartozik... Majd kinövi egyszer. (Remélem!)

2010. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ez aranyos :)

amúgy szerintem jól csinálod

2010. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de nem furcsa?Valóban ezt igényelné?Ja és próbáltam már azt is,hogy visszamegyek puszit adok a homlokára és nem szólok hozzá, de akkor sem aludt el.Úgy tünik ez a varázs szó.
2010. jan. 20. 14:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Neki ez a "rituálé" :D
2010. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk dettó ez van a 20 hós lányomnál. Egy két hetes hiszti után meguntam és erélyesen rászóltam hogy mostmár aztán alvás! Azóta is elég csak ennyit mondani, bár már visszaállt a régi rend és leteszem és magától rászólás nélkül elalszik. Nincs semmi gond ezzel, sőt inkább így aludjon el mint sehogy vagy órákig ringatva.
2010. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!