Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülöttet milyen gyakran...

Egy újszülöttet milyen gyakran kell tisztába tenni?

Figyelt kérdés

A kórházban, honnan tudjam mikor rakjam tisztába?pelenkáztam már sokszor babát, de nem újszülöttet.Babás szobában leszek és nekünk kell tisztába tenni.Minden szopi elott nézzem meg?És ha éhes akkor gondolom jelez, hogy cicizne, de mi van ha átalussza?Keltegessem?



34 h km


2010. jan. 20. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
először is, hidd el, tudni fogod. másodszor, akkor, ha bekakilt. ált. gyakran kakilnak még ők. evés előtt, ha nincs bekakilva, nemkell. elég utána, ált. kaja után nyomnak egyet, mert meigndul a bélmozgás. ha éhes, jelez bizony, eleinte elég gyakran, ezzel szintén nem lesz gond. ha átalussza, kkor szerintem nem kell kelteni, egészséges baba nem alussza át a cicizési időt. :) de pl. az én kislényom bizony átaludta, és kiderült, hogy nagyon sárga, és az intenzívre került. ezt nem azért mondom, hogy megijedj, csak hogy ne agódj, mert a kórházi személyzet is figyel a babára, és ha valmi nem világos, kérdezd nyugodtan a csecsemős nővéreket, vagy esetleg a tapasztaltabb szobatársaidat. biztosan segítenek majd. könnyű szülést és kellemes babázást kívánok! :) 13 hós anyukája.
2010. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, általában minden szoptatás előtt, meg ha épp bekakil..akár szoptatás után is.. A babák nagy része kb. 3 óránként kér enni, de ha felébred hamarabb, akkor is szoptasd meg, ez csak jót tesz a tejtermelésnek. Én bizony felébresztettem kb. 2 óránként a kislányomat, mert kezdett besárgulni és azzal rémisztgettek, hogy elviszik kék fény alá... 1 nap alatt elkezdett csökkenni a bilirubin-szintje és a tejem is szépen beindult..3. napon 100-120 miliket szopott. egy újszülöttet nem szabad túl sokáig aludni hagyni, jó, ha nem marad ki két szoptatás között 4 óránál több. Eleve csak kb. cseresznyényi a gyomruk, az anyatej könnyen emészthető és ha túl sokáig nem szopizik, kiszáradhat.
2010. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ezt látni fogod. eleinte tisztulnak, tehát rengeteg kakis pelus lesz, minden kaja előtt tisztába tettem akkoriban.

a kaja: hááát összehangolódtok, és menni fog, jelez majd. én nem keltegettem, ébredt mikor enni kért.

2010. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha ne adj Isten sárgaság lépne fel (de nem kell attól sem megijedni) akkor aluszékonyabbak a babák, és lehet, hogy fel kell kelteni etetéshez. De egyébként szólni fog ő, ha éhes, és akkor is, ha kaki van a pelusban :)

Minden menni fog, ne aggódj! Sok sikert!

2010. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően minden szopizásnál kell pelenkát cserélni, (ez már anyukája válogatja, hogy szopi előtt vagy után) illetve ha érzed, hogy bekakilt, akkor feltétlenül. A mai pelenkák már nagyon jók, a vizeletet a baba bőre szinte nem is érzi, olyan jól felszívják, de kakinál mindenképpen cserélj minél előbb. Egyébként én általában kaja előtt cseréltem pelust, kivéve, ha nagyon éhes volt, és nem volt türelme, akkor csak utána. Viszont olyankor óvatosan kell mozgatni, nehogy bukás legyen a vége.

A szopizást pedig mindenki máshogy csinálja. Általában azért az jellemző, hogy a baba felkel enni, maximum elalszik a cicin. :) Szóval a legelején minél többször tedd rá cicire, hogy be tudjon indulni a tejcsid. Ha mégis aluszékony lenne, akkor maximum 3 óránként mindenképpen keltsd fel.

Banyuci

2010. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én suttogósan csináltam: alvás, felébredt, egyből megetettem, aztán átpelenkáztam, aztán negyed óra babázás, és aludt is vissza. :)
2010. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a kórházban nem engedték átpelenkázni a babát. Kapott egy pelust reggel, egyet meg este, ennyi összvissz.

Itthon viszont elég sok pelust használt, ez elején még sokat kakilnak, simán elfogy napi 8-10 pelus. Ez természetesen lecsökken! Tudni fogod, hiszen ha kaki van, egyértelmű a csere, ha pisi van, ha tele a pelus, azt is észreveszed!

2010. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na ez azért durva!!! Egy újszülöttnek napi 2 pelenka???? És egész nap feküdt a ...-ban?? Melyik kórház ez?
2010. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!Nagyon aranyosak vagytok!

Babáztam sokat már, meg öcsém is nagyon késon született, de azért teljesen más még mikor újszülött teljesen:D

Alig várom már, hogy megszülessen!!

(nagyon türelmetlen lettem):)

2010. jan. 20. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!