Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! Mennyi a láz a babáknál?

S. O. S! Mennyi a láz a babáknál?

Figyelt kérdés
37.7 a láza a kicsimnek.Ma kaptunk 2 hós oltást.Nagyon üvölt.Nem tudok vele mit tenni.Már totál kész vagyok.Ez már láz lehet?Lehet ez a baja?Vegyük el ügyeletre?
2010. jan. 19. 21:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
popiban 38,5-től láz, szájban nem tudom. Nekünk anno, az 1. oltás után azt mondta a doktornő, hogy popiban 38,6-ot mérve adjak fél germicid-C-t. 37,7-nél még nem kéne, de tényleg van nyugtató hatása is, éjszakára adhatsz neki. Nurofenhez szerintem még pici, úgy tudom (de ez nem biztos), hogy azt csak 6 hónapos kortól lehet adni.
2010. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Már én is szinte sírok!Remélem megnyugszik mert ezt én nem bírom lelkileg,úgy sajnálom!!!Tehát akkor nem lehet baja a kúptól ugye?
2010. jan. 19. 21:38
 13/24 anonim ***** válasza:
Én már két alkalommal használtam a kúpot, de semmi baja nem lett.Annyi, hogy myugodtabban alszik, és nem lesz láza.Nurofenhez még picike.
2010. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

van kúpod?

nem lesz semmi baja tőle, add be nyugodtan:)

ez a láz még feljebb menne éjszaka, ha nem csillapítanád.

2010. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
KÚP után öleld magadhoz és ringasd. Suttogj neki valami kis dalt. Nálunk a Lencsilány hatásos, nyugtató. :) Nyugodt éjszakát kívánok.
2010. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Jaj Istenem lányok meg tört a jég!!!Elaludt!Ilyen hamar hatna a kúp?Vajon éjszaka kell ismételni?Az már nem sok ha beadnék majd neki még egyet?

Annyira hálás vagyok nektek hogy válaszoltatok!!!!!!

Valóban úgy aludt el hogy magamhoz öleltem és beszéltem hozzá.Nagyon-nagyon sírt ahogy beadtam a kúpot!Másnál is így volt?

2010. jan. 19. 22:10
 17/24 A kérdező kommentje:
Amúgy ez meddig tart/hat?Holnap már nem ugye?Még egy ilyen napot nem bírok ki.
2010. jan. 19. 22:31
 18/24 anonim ***** válasza:

szia, mi hétfőn kaptuk meg a 2 hónapos oltást, és bár említette a doktornő, hogy ez már nem a régi orosz típusú oltás, de ha jól megnézed a kapott papírt (ha megkaptad az oltás leírást) akkor a mellékhatások között még mindig 10%-nál nagyobb az esélye a lázasodásnak, a nyugtalanságnak és a szúrás helyén kialakuló égő érzésnek.

Így mi doktori javaslatra már az esti fürdetés után, amikor a pici kezdett nyugtalanabb lenni azonnal beadtuk a fél kúpot, nem vártunk a lázra.

Másnap már kutyabaja volt, éjszaka szépen aludt.

2010. jan. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nálunk is azt mondta a doktornéni, hogy 38.6-tól kell a kúpot beadni.

Az én babám két hónaposan 2oltást kapott, de nem viselte meg annyira, mint a 3hónaposan kapott 1 oltás! Akkor pillanatok alatt felment a láza 39-re (levonva), de tényleg elötte 15 perccel még csak 37.2-t mértem. Rettenetesen ordított, már én is az ügyeleten gondolkodtam erősen. De lenyugodtam és vártam, hogy mikor nyugszik meg a kúptól. Soha olyan hosszúnak nem éreztem 10percet, mint akkor. Közben a kis csuklójára is tettem vizes zsepit, hogy hűtse minél hamarabb. Aztán aludt 20percet, majd úgy ébredt, mintha semmi baja nem történt volna.:) Nevetgélt és a szemembe nézve gagyogott valamit, én ezt úgy éreztem,mintha azt mondta volna, hogy köszönöm anyuci! Én ekkor fakadtam sírva örömömben, a babám meg csak tágra nyílt szemekkel nézett, hogy nekem mi a bajom. :)

2010. jan. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek is hogy írtatok!!!

Kedves utolsó rendesen kicsordult a könnyem ahogy olvastam soraidat,nagyon megható.Akkor számítsak a jövőhónapban is ilyenre?ÁÁÁÁ már előre ideg vagyok.Valahogy most is azt voltam már a múlthéten és pont ettől tartottam nehogy ez legyen belőle.De tessék csak azért is.

Amúgy semmilyen papírt nem kaptam az oltásról hogy milyen mellékhatásai lehetnek.:-((((

2010. jan. 20. 07:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!