Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akaratos, sírós babák anyukái,...

Akaratos, sírós babák anyukái, ti hogyan kezelitek ha hisztizik a pici babátok?

Figyelt kérdés

Fél éves a kisfiam, és hihetetlen akarata van már első perctől kezdve, ha nem tetszik neki valami teli tüdőből ordít, nemcsak éhség, és fájdalom miatt, elég ha pl nem ér el egy játékot, vagy megunta a fekvést, vagy ha leteszem aludni (pedig az már az esetek nagy többségében megy egyedül, sosem ringatom), szóval bármiért :))

Nagyon félek, hogy ha már most ilyen, később majd a földre veti magát, stb.. ha valami nem úgy lesz ahogy ő akarja. Épp ezért sokszor hagyom őt, nem veszem fel állandóan, (van hogy akkor se hagyja abba ha felveszem), de nem tudom van-e valakinek valami jól bevált módszere...?

Egyébként ha jó kedve van hihetetlenül nyitott mosolygós baba, csak ha valami nem megy neki (pl mászás) iszonyú pipa tud lenni! :)) Köszi!


2010. jan. 18. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ők még nem hisztiznek,csak érvényesíteni akarják az akaratukat.Amiről te írsz,az egyáltalán nem hiszti.
2010. jan. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oké, akkor úgy kérdezem, hogy kezelitek, ha érvényesíteni szeretné az akaratát a pici babátok? :)
2010. jan. 18. 09:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Én hiszek benne, hogy mindne gyerek más, és bár picik még, a jellemük igenis megmutatkozik már. Az én kislányom is rettentően akaratos, és én s etudom, hogy meddig hagyjam, de próbálom tudatosan visszafogni mert szerintem még nem "bántódnak meg", és ha már most következetesek vagyunk akkor az később is működni fog, remélem.
2010. jan. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet azzal,aki szerint ez nem hiszti.Bizony hiszti az akaratérvényesítés is.Ha hisztizik,akkor ne törődj vele.Ha rájön,hogy nem segítesz neki,hiába sír,nem ér el vele semmit,akkor abbafogja hagyni egy idő után.Ha felveszed,vagy odaadod neki,amit nem ér el,akkor még hisztisebb lesz,ezt 3 gyerek után tapasztalatból mondom.
2010. jan. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesítem az akaratát.Ne haragudj,nem bántani akarlak,de az,hogy időnként elunja az egy helyben fekvést,játszani akar veled,cserélgetni kell a játékokat,a helyet,az tök normális.Azzal mondjuk,hogy nem veszed fel mindig nem teszel rosszat,de bizony ez csak egyre inkább így lesz.
2010. jan. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Egyetértek azzal, hogy az akaratérvényesítés=hisztivel :) Én is úgy gondolom,hogy most kell nagyon odafigyelni és következetesnek lenni, köszi a megerősítést!

Kedves utolsó válaszoló, nem bántottál meg, értem amit mondasz, de biztos vagyok benne a válaszodból, hogy a te gyereked nem ilyen :) Ha azt csinálnám amit mondasz, 3 másodpercenként kellene játékot cserélnem neki és a végén már egy percre sem lenne el nélkülem. Amit te írtál én is megteszem, nem azt várom tőle, hogy passziánszozzon egyedül:) Azért még ha van valakinek véleménye szívesen meghallgatnám! köszi

2010. jan. 18. 09:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!