Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok 6 hónapos babámnak...

Adhatok 6 hónapos babámnak germicid kúpot fájdalomcsillapítónak?

Figyelt kérdés
Megfázott,tüsszög és köhög.Emellett egész nap jó volt a kedve,de most olyan mintha fájna valamije.Eddig az esti altatás nagyon könnyen ment ill.nem is kellett altatni megvacsorázott és már aludt is.Most meg olyan keservesen sír,látszik,hogy majd leragad a szeme elbóbiskol,de 2 perc múlva üvölt.Lehet talán,hogy fáj valamije (esetleg a torka).
2010. jan. 16. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az orra nincs eldugulva? Amiatt is nyűgös lehet.
2010. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nyilván nyűgös, és nehezen alszik, ha meg van fázva. Én nem adnék neki semmit, ha nincs láza, a germicid is erős lázcsillapító, az meg nem adható, ha nincs láz.

Szívd az orrát, majd csepegtesd rendes orcseppel (ne tengervizessel) és nyugtatgasd mást nem tudsz tenni.

2010. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is fáj valamije. Ha nem tud aludni akkor biztos. Szegénykém:( Lázát mérted már? A germicid láz kúp, fájdalmat nem igazán csillapít. Inkább adj neki Nurofen szuszpenziót,nekünk ez bevált, remélem van otthon. (ha nincs, akkor marad az ügyeletes patika) Ha magas a láza egy fél germicid is mehet estére a Nurofen mellé. Vagy esetleg Panadolt is adhatsz neki ha az van otthon, mi azt még nem próbáltuk, így nem tudok róla véleményt mondani, de ebből is a babáknak valót add.

Jobbulást!

2010. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nurofent adjál neki, azt sima fájdalomcsillapitónak is javasolják. Ha továbbra is nagyon sir, akkor orvos.
2010. jan. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Úgy rémlett,hogy fájdalomcsillapítót is tartalmaz a kúp,tévedtem.3.válaszoló,igen nyilván nyűgös,ha meg van fázva,de írtam,hogy egész nap jó kedve volt,orra nincs eldugulva és egyébként nem egy sírós a lányom,ezért gondoltam,hogy fájhat valamije.
2010. jan. 16. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:

A germicid is láz és fájdalomcsillapító, csak erősebb. Szinte biztos, hogy fáj valamije, szerintem adjál neki. Ettől nem lesz gyógyszerfüggő. És inkább kapjon, minthogy szegénykém szenvedjen. Egyébként valószínű az is, hogy a torka fáj, erre nagyon jó a tantum verde spray, ez torokfertőtlenítő,és ha fáj neki, akkor csillapítja is valamelyest, de az biztos, hogy kezeli is. Enni eszik rendesen? A nurofennek van kúpja és a szuzpenzió is, panadol baby ezt úgy tudom csak szirupban van és van a mexalen kúp. A különbség, hogy egyik ibuprofen a másik paracetamol tartalmú. Ha több nap egymás után kell adni, akkor váltogatva add, ne szokjon hozzá.

Gyógyuljon meg minél hamarabb!

2010. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Te tudtad jól,mert a hatóanyaga fájdalom ÉS lázcsillapító hatású,tehát fájdalomra is adhatod.Szerintem adhatsz neki nyugodtan,bár ha van otthon nurofen vagy panadol szirup,én inkább azok közül adnám valamelyiket elsőre mert azért azok kevésbé erős hatásúak.

De szerintem holnap vidd el dokihoz(ha még nem voltatok) mert könnyen lehet,h a torka fáj és nehogy esetleg akkor vidd,mikor már a fülére is ráhúzódik.

Egy gyógyszerész anyuka

2010. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kevesebbet eszik,mint szokott,azt is úgy erőltetem szegénykébe.
2010. jan. 16. 20:30
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma voltunk az ügyeleten,mert tegnap éjszaka kezdődött a köhögés,de nem találták pirosnak a torkát vagy legalábbis nem mondta a doktornő.Ambroxolt kapott a köhögésre.Sajnos se Panadol,se Nurofen nincs itthon,azért kérdeztem a kúpot,de amint lehet beszerzem azokat is.
2010. jan. 16. 20:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor adj germicidet. Ha nem találták pirosnak, és mégis nem eszik rendesen, az is lehet, hogy a foga jön és az fáj. De szinte teljesen biztos, hogy fáj neki. Így jobban fog aludni éjszaka is, ez mindkettőtöknek jobb lesz.

Utolsó előtti voltam.

2010. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!