Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog mar megjonni,8...

Mikor fog mar megjonni,8 honapja szultem?

Figyelt kérdés
Babamat meg szoptatom,de egyre kevesebbett,foleg ejszaka.Normalis ez?Kinek mikor jott meg?
2010. jan. 15. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16 hónap után, 1 hete jött meg először. Igaz, az enyém még most is intenzíven szopik :))
2010. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
0%
En ugy tudom, hogy kb 1-2 honapra a szulestol jon meg ujra a menstruacio.A 8 honap mindenesetre soknak tunik, keress fel egy szakembert.Nem estel ujra teherbe?
2010. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki szoptat, annak nem biztos, hogy a szoptatás alatt megjön. Persze az is normális, ha 1 hónap telik el a szülés után, de az is, ha sokkal több..
2010. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nekem 9 hónappal a szülés után jött meg, én is szoptatok,

teljesen normális, hogy ennyi ideig nincs menstruáció

2010. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez mindenkinél más és más, a hormonokon múlik. Van, aki egész a szoptatás végéig nem menstruál újra. Én az ellenpélda vagyok, intenzív szoptatás mellett is 8 hét után megjött...

Nem kell orvoshoz menned, teljesen ok. Ha abbahagyjátok majd a szopit, és utána 2 hónapon belül nem jön meg, akkor érdemes elmenni, addig tutira semmi baj.

Ha kistesót szeretnétek, akkor kell csak az elválasztáson gondolkodni...

2010. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hogy biztosan megnyugodj, ez egy orvos válasza hasonló kérdésre:"

Kérdés:

Mi a teendő ha újból menstruálni kezdek ? Fiam hamarosan hat hónapos lesz, még szopik; úgy tudom a szoptatás valamennyire befolyásolja a tüszőérést.

Válasz:

A szoptatás és menstruáció viszonya kicsit zűrös: nagyon egyéni a dolog. Van olyan anya, akinek éjjel nappali igény szerinti szoptatás mellett is visszaáll a ciklusa a szülés utáni hatodik héten, de van olyan is, akinek évekig, a teljes elválasztás idejéig nem jön meg a menstruációja.

Aztán van olyan baba, aki észre sem veszi, hogy a mamája menstruál, van aki szoptatási sztrájkba kezd, mert az ilyenkor termelődő tej egy kicsit más ízű, és valamivel kevesebb.

Szerencsére ez átmeneti állapot, csak néhány napig tart. (Persze, irtó rossz nézni az éhes gyereket, de nem kell ilyenkor sem tápszerrel megtömni: amikor nincs résen - pl. éjszaka - általában elfogadja a mellet.)

Ha visszatér a menstruáció (sőt, már előbb) ha nem akartok hamar új kisbabát, gondoskodni kell

a fogamzásgátlásról. Mivel ilyenkor nem tökéletesen áll be a ciklus, elég gyenge hatékonyságú, ha csak számolás segítségével védekeztek. Ha biztosra akartok menni, legjobb a mechanikus fogamzásgátló eszközök használata. A gyógyszerek egy része csökkentheti a "tejhozamot", és ki tudja, hogy hat a kisbabára.

Sződy Judit "

2010. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

16 honap...huuu,nem semmi,akkor meg van idom :-) .

Terhes biztos nem vagyok.Orvosnal meg voltam 2 hete minden rendben.Igazabol a szemelyes tapasztalatokra lennek kivancsi.

koszi az eddigi gyors valaszokat!

2010. jan. 15. 21:12
 8/12 anonim ***** válasza:
14 hónappal vagyok szülés után, napi 3szor szopizik, mensi sehol...:-)
2010. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is szopott, 11 hónapra jött meg. Örülj neki :)
2010. jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13. hónapra jött meg. Most 17 hós a lányom és még este, reggel szopizik kicsit. :)
2010. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!