Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen trükkök, gyakorlatok...

Milyen trükkök, gyakorlatok vannak arra, hogy próbáljon megfordulni a babám?

Figyelt kérdés
Már négy hónapos, de még csak nem is próbálkozik. Háton fekve nagyon szeret lenni, állandóan gőgicsél, keze lába jár. már játékokat tettem neki az oldalához, azokat sokáig nézi, beszél mekik, de ennyi.
2010. jan. 15. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Lepedőbe, takaróba tedd bele, és lassan húzod az egyik sarkát, görgeted vele a gyereket. Szokták szeretni.

Másik, teszed a kezét, és fordítod, hasra, és vissza. Ha már ügyesebb, akkor nem vállánál fogva, hanem a fejecskéjét fordítva.

2010. jan. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam imád hason lenni, és mindig kiabált, hogy vegyük ki, én azt csináltam, hogy mögé álltam, és mondtam neki, hogy forduljon meg, kiváncsi volt rám, és idegesítette, hogy nem lát, ezért megfordult:) Mondjuk ő már korábban megfordult, és csak azért kellett az ösztönzés, mert lusta volt. Ha magától nem csinálja, akkor ne erőltesd, ha érettnek érzi magát a forgásra, úgyis meg fog fordulni.
2010. jan. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hagyd játszani..az a dolga, hogy elmerüljön, addig, ameddig...nem sokáig, most még.

Akkor fog forogni, bármit csinálni, ha a teste "megérik" rá és igénye is lesz.

Ne siettesd.

2010. jan. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért tartom furcsának, mert az első gyerek 3 hónaposan már simán forgolódott. Erőltetni én sem szeretném, csak gondoltam lehet neki valahogy kedvet csinálni hozzá. Köszönöm az ötleteket!
2010. jan. 15. 10:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól csinálod. A neurológus nekünk is ezt tanácsolta (4,5 hós). Először oldalra kell tenni a játékokat akkor előbb-utóbb oldalra fordul, onnan pedig majd hasra :) Minden gyerek más. Az enyém 4 hónaposan hasról hátra fodult egyszer, azóta még csak nem is próbálkozik.
2010. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!