Milyen beszédindító gyakorlatok váltak be 1 éves babáknál?
Bocsánat, de minek? Majd ha egy olyan másfél év múlva sem beszél írd és mondd: SEMMIT, akkor lehet gondolkodni ilyeneken. De addig totál fölösleges.
(Szomszéd kisfiú pl. 19 hónaposan annyit mond, hogy NEM, és APA. És még ő sincs elkésve.)
Ez nem gyakorlat, de én azt vettem észre, hogy ha valami olyan dolgot többször játszom vele, ami tetszik neki, pl. kukucs játék, vagy egykisfombra lecsücsülünk, akkor mondja. Pl. most a szókincse ilyenekből áll, hogy csüccs, kukk, kopkop. Kedvenc állat hangját is szerintem nagyon szívesen tanulják, én keményfedelű lapozgatósban szoktam neki mutogatni, mondom a nevét és hogy milyen hangot ad, utánozom a nyuszit, hogy szuszog az orrával, tetszik neki, néha megismétli.
Szerintem ez hasznos lehet :)
1 évesen tényleg semmi okod aggodalomra. De egy ismerősöm gyógytornára járatja a 3 éves fiát, mert még nem beszél.
A hinta nagyon jó nekik, ha van forgószéked, akkor abban ha pörgeted, állítólag az segít. Ebben a korban inkább az egyensúlyozást érdemes fejleszteni akár hintával, akár bármilyen más eszközzel.
Énekelj, mondókázz neki sokat. Sok mondókához van valamilyen mozgás, mozgássor, játsszátok el! (Ha nem ismersz, sok ilyen kiadvány van, pl. Ringató, Kerekítő, Mozdulj rá!)
A hinta, ringatás is nagyon jó. Öltöztetésnél nevezd meg a testrészeit, evés, játék, séta közben beszélj hozzá sokat. Ha van a kicsinek kedve, türelme a könyvekhez, nézegessetek egyszerű képeket, utánozd neki az állatok, járművek hangját. Ne várd, hogy ő is utánozzon bármit is, kicsi még hozzá, de azért elraktározza a kis agya:)
Nincs elkésve!
logopédus anyuka
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!