Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan érjem el 15 hónapos...

Hogyan érjem el 15 hónapos kislányomnál, hogy kevesebbet hisztizzen és ne üssön meg olyankor, ha nem hagyok valamit?

Figyelt kérdés
Nagyon könnyen felhúzza magát. Ha nem hagyok valamit képes az arcomba marni és megütni. A pelenkázón nagyon szeret rugdosódni is. Ha tanítanék neki valamit és nem tudja végrehajtani rögtön türelmetlen lesz és elhajítja majd elkezd hisztizni. Nem tudom már hogyan kezelhetném ezt.
2010. jan. 14. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondd,hogy nem szabad és "hagyd magára",amikor befejezte próbálkozz újra.Hamar meg fogja érteni,ha hiszti van,nem foglalkoznak vele és "magára marad".Én már kb 4 hónapos kora óta nem használom a pelenkázot,mióta akkor 2x mellberugott és már forgolódott is féltem,hogy le is esik.A franciaágyon,szőnyegen(puha dolgon)pelenkáztam tovább.Ha ezt tudtam volna ,hogy ilyen kevés ideig fogom használni,nem is vettem volna pelenkázó lapot.
2010. jan. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk,azért előtte próbálom "megbeszélni" vele a dolgokat és ha végképp nem figyel és nem hagyja abba akkor szoktam magára hagyni.Már sokszor abbagyja,ha elkezdem kérdezgeti "fa" pofával,hogy miért hisztizik,és hagyja abba különben vége a pl.játéknak stb.14 hónapos a lányom.
2010. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs valaki a közelében, aki sokat van vele és mindent megenged neki?
2010. jan. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia.15hós?Akkor labdát a kezébe, és irány a szabad levegő.Pelenkázás közben tartsd a fejed távol a lábaktól és próbálj minél gyorsabban végezni a pelus cserével.Pelenka csere közben ne szólj egy szót se, csak mikor végeztetek, mond hogy-kész,mehetsz! néhány alkalom után várni fogja, mintha játék volna mikor mondod ki,és enyhülni fog a kapálózás.A későbbiekben pedig énekelj pelus csere közben,hogy arra figyeljen...de ez a rugdosósdi eltart még 3 éves korukig is.Most a mozgása finomodik, ne várd tőle hogy rámutasson dolgokra,figyeljen egy képre,őt most a mozgás köti le,mint minden(javarészt minden)babát.Kis puha,vagy pattogós labdákat gurigassatok,és biztasd hogy másszon a fotel alá, vagy az ágyra fel utánuk!Had ügyesedjen.A fogócska, húzogatós játékok(eleinte te húzod,később majd ő fogja)a kedvenc játékai a hasonló korú gyerekeknek.Ő nem kis katona hogy fegyelmezni keljen,vele játszani kell.Egykorúak a gyerekeink,az első eset hogy megütött az utolsó is volt egyben...ne bántsd.Hideg víz,meg pofon?Csak rosszabb lesz.Ne haragosan nézz rá, hanem szomorúan,sőt mutasd meg hogy sírsz.Ülj le mellé, és sírj neki, majd meglátod milyen édesen fog téged vígasztalni!
2010. jan. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálunk is volt hisztis korszak a lányomnál,én is csak azt tanácsolom ,hogy ne vedd figyelembe. nehéz megállni,de hosszú távon beválik) neki se jó ha levegőnek nézik....
2010. jan. 15. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!