Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha lázas a baba, felébred...

Ha lázas a baba, felébred éjszaka, vagy honnan fogom tudni?

Figyelt kérdés
Most lefekvéskor (oltás mellékhatás miatt) 38.5 volt, adtam neki egy germicid kúpot és lefektettem, mélyen alszik, most voltam bent nála. Ha fentebb megy, ugye felébred? Vagy mit tudok csinálni, azon kívül, hogy átjárok, és nézegetem? Sajnos homlok alapján nem tudom betájolni, hogy csak hőemelkedés, vagy magas láz.
2010. jan. 14. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem fog felébredni!!! Bárcsak úgy lenne!

Folyamatosan járj át hozzá vagy (én így szoktam), aludj vele! Engem ez mindig megnyugtatott! Én szájjal szoktam ellenőrizni a homlokán! Sokkal jobb, mint a csuklóddal! Ha nem találod melegebbnek a szádnál, nincs gond! Ha kicsit meleg, hőemelkedés, ha nagyon, akkor láz! Nem tudom mennyi idős a babád, de én a hőemelkedést sem hagynám! Könnyen láz lehet belőle!

2010. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom felébredt,de mindig bejártam hozzá.Ha a homokán érzed,hogy meleg,akkor mérd meg.Inkább felesleges legyen,minthogy hirtelen felszökjön.Nem tudom,nem e te vagy akinek hasmenéses a babája,de ha igen,akkor ne adj kúpot,akkor nem szabad,csak szirupot.
2010. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
A homlokát,és a tarkóját nézd.Amúgy én sem tudom megkülönböztetni a hőemelkedést a láztól,inkább méregetem.Ha nincs láz,azt úgyis egyértelműen érzem.
2010. jan. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem én vagyok, nekünk a 15 hós oltásnak köszönhető, és azért adok kúpot, mert nem eszi meg a szirupot, pedig mindenféle van itthon.

Remélem nem lesz gond.

2010. jan. 14. 20:58
 5/13 anonim ***** válasza:
szia!nálunk este a múltkor hőemelkedése volt,éjjel 2.-3 óránként keltem és mentem megnézni a homlokát.De olyan is volt,hogy mellette aludtam,mert kézzel sajnos én se tudom nagyo megnézni,mert állandóan jéghideg a kezem,a számmal szoktam,de behajolni meg már annyira nem tudok a kiságyba.Szóval figyeld éjjel.Jobbulást
2010. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

A gyógyszertárakban lehet kapni kb. 500ft-ért homlokhőmérőt! Ez egy kis csík, amit 15mp-ig kell ott tartanod! Egyáltalán nem pontos, de megmutatja, hogy van-e hőemelkedés ill. láz! Ha nem vagyok biztos a számban, én ezzel szoktam ellenőrizni! Számolunk 1kis nyuszi, 2kis nyuszi, 15kis nyuszi!

A baj az vele, hogy sötétben nem használható! De napközben igen!:-)

2010. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én vettem méreg drága homlok-fül lázmérőt. szerintem elég pontos, azzal ellenőrzöm és ha lázam, megmérem popiba
2010. jan. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

a germicid nagyon jó, hosszú órákra le fogja vinni a lázat.

amikor éjjel felébredsz, menj át, érezni fogod, ha lázas, már ha csak közel tartod is az arcához a kezed, érezni fogod a meleget. valamint az is lehet, hogy gyorsabban fogja a levegőt venni, legalábbis az enyém ha lázas éjjel, akkor így alszik.

az is lehet, hogy felébred, mert rosszul érzi magát, és akkor beadhatod a kúpot.


az enyém 7 napja kapta meg az MMR-t, és most 37,8 a láza...lehet már attól?! mert 10-12 napot mondtak..

2010. jan. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát nekünk tegnap éjszaka kezdődött, napközben csak hőemelkedése volt, múlt hét hétfőn kapta az oltást.


Nekünk is van egy hiper-szuper ultrahangos lázmérőnk, csak épp most kimerült benne az elem.

2010. jan. 14. 21:19
 10/13 A kérdező kommentje:
Holnap veszek egy homlokhőmérőt, nekünk is volt gyerekkoromban, nagyon praktikus, legalább nem kell maceráznom szegényt a popsiban méréssel. Ja, meg elemet is veszek.
2010. jan. 14. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!