Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj, ha 17 hónapos lányomn...

Nem baj, ha 17 hónapos lányomnak nincs kedvenc játéka?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert olyan furcsának gondolom ezt. Ahogy itt olvasgatok, és a környezetemben élő kicsiknél is látom, mindenkinek van kedvence. Ha nem is egész nap hurcolássza magával, de jobban kötődik hozzá. Egy baba, egy maci, valami.

A mi esetünkben ez úgy van, h többféle játéka van, amivel nem telik úgy el nap, h ne játszana, egész sokáig is, de kimondottan favoritja nincs.

Azért is jönne ez jól most, mert egy hónapja nagyon rosszul, nyugtalanul alszik éjszaka. Nem magamat akarnám helyettesíteni a kedvenccel, de lehet, h megnyugvást lelne pl.egy babával is, amivel együtt is alhatna.


2010. jan. 14. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én 14 hónaposomnak sincs. Van kettő, három, amiket nagyon ölelget meg "gyilkolászik", ha megtalálja, de amúgy nem hurcolássza, nem keresi.. szerintem később lesz majd ilyen favoritjuk.. :) (ovodás kor körül).
2010. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom most lesz 3 éves, de neki sincs semmi kedvence. Mindig bepróbálkozok, hátha, de semmi. Mostanra már fel is adtam. Ha nincs, hát nincs. Ez van.
2010. jan. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekünk van,egy nyálfogó nyuszi,és egy rongy tigris amit a kis uncsi tesóktól kapott.ez a kettő mindig az ágyába van.csak velük alszik el nyugszik meg.és most elmúlt 1 éves,nem rég azt a szokását vette fel,hogy miután felébredt.visszamászik a szobába és szépen sorban kicibálja a kiságyból mindent,és egész nap hurcolássza mindkettőt.egyik kezébe a nyuszi,másikba a tigris.nem tudom mitől alakult ez igy ki nála,mert amúgy sokat van szeretgetve,mert alapjában is egy bújós fiúcska.szerintem késöbb lesz nektek is.
2010. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Csak nem olyan fura ez a csajszi. :) Biztosan később lesz neki, ha lesz. Addig itt vagyok én kis kedvencnek. :)
2010. jan. 14. 15:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Most voltunk az egy éves vizsgálaton ahol a védőnőnk ezt kérdezte.Mondtam hogy nincsen kedvenc játéka, erre azt felelte hogy az nem jó, de talán később kialakul...egy kicsit megilyedtem, és a sok baba miatt nem tudtam vissza kérdezni miért is baj ha nincsen kedvence, ezért utána érdeklődtem.Azt az infót szedtem össze tömören hogy a kicsiknél ezzel kezdve alakul ki a szocializálódásra való készségük.Ez azt jelenti hogy azok a babák akiknek nincsen 2-3 éves korukra kedvenc játékuk nehezebben alakítanak ki kapcsolatot más gyerkőcökkel pl. az oviban,zárkózottak, és vissza húzódóak lesznek... nem tudom.Ha ezt mondják az okosak,biztos így van.Reméllem valaki meg tud cáfolni.
2010. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg tudlak cáfolni :D Az én kislányom 16 hónapos, nincs kedvence, amit állandóan magával húzna , de a gyerekek társaságát nagyon is szereti. Ha meglát egyet a téren, "felveszi a szemellenzőt" és rohan hozzá. Hátra sem néz, hogy megyek-e utána. Nagyon szeret ismerkedni felnőttekkel gyerekekkel egyaránt!
2010. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14,57-es vagyok.nagyon érdekes amit írtál.a gyerekek sokat,mondhatni állandóan változnak,tehát az hogy 16 hónaposan imádja a gyerekeket az még nem azt jelenti,hogy ovis korban nem lesz visszafogott,persze ne legyen.de most már én is rá kérdezek a védőnőre.
2010. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4 gyerekem van,7 éves,5,5 éves,és egy 3,5 éves ikerpár.Furcsa módon egyiküknek sincs kedvence,ill nincs állandó kedvence.A közösségben semmi problémájuk nincs,pedig a nagyfiú már iskolás.Gyorsan és jól beilleszkedtek,gyorsan alakítanak kapcsolatokat,jól kijönnek a többi gyerekkel.Úgyh nem kell aggódni.:)
2010. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, h felvetettétek ezt a dolgot. Épp ilyesfajta összefüggések jártak a fejemben, amikor a kérdést feltettem.

Lehet benne valami, bár az én lányom is szeret ismerkedni, rajong a gyerekekért, épp úgy, ahogy az egyik kedves válaszolóm írta a sajátjáról. :)

Viszont tényleg folytonosan változnak még, így majd később lesz érdemes elgondolkodunk azon, h van-e köze a kedvenc játéknak és a könnyebb szocializálódásnak egymáshoz.

2010. jan. 16. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!