Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy azért ébred...

Lehetséges, hogy azért ébred éjjel sokszor, mert nappal nem lakott jól?!

Figyelt kérdés
Lassan 7 hónapos a babám,anyatejes,4 óránként szopik nappal,nem panaszkodik,hogy kevés lenne neki,sokat vissza is bukik. Éjjel gyakran ébred,kb 2 óránként és cicin alszik vissza,ha az üreset adom neki,úgy is jó,elalszik rajta. A védönöm szerint nappal nem lakik jól, éjjel pótolja be. Azt mondta,hogy nappal elvan,játszik stb,azért elég neki. Hát szerintem ha éhezne igencsak jelezné,orditással. Föleg ö olyan baba,hogy mindent kiharcol,elég akaratos. Szerintetek igaza van a védönönek? Ja, és sürgeti nagyon a hozzátáplálást,már alig kóstoltatok,mert sürget,hogy etessem-etessem,nagy mennyiségekkel.
2010. jan. 14. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát elég nehezen tudom elképzelni,h egész nap békésen és némán éhezik,vidáman játszik,aztán éjszaka jut eszébe,h hopp,én egész nap nem ettem eleget.

De az esti utolsó etetéssel kapcsolatban is sokan írták,h kipróbálták a több,laktatóbb ételt,mégis ébredt éjszaka a baba.

A hozzátáplálást meg sztem nyugodtan csináld a te tempódban,ahogy a babádnak jó.Nem lehet beletömni,úgyis annyit eszik amennyi jólesik neki.Ha tényleg éhes,akkor majd eszik többet.

2010. jan. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem igaz! Egy gyerek nem fogja magát éheztetni nappal csak azért, hogy majd éjjel pótolja. Ez a felnőttek fordított gondolkodása! A babák nem úgy gondolkoznak, hogy majd éjjel eszek..hanem eszek, mert most van.. ők ég nem "tudják", hogy lesz később is. A hozzátáplálást meg fölösleges sürgetni, jobb, ha a babád ritmusában csinálod. A sürgetésnek esetleg később jön elő a következménye...
2010. jan. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig igaz! Mi is így jártunk. Más megközelítésből: nappal keveset eszik, mert éjszaka jóllakott! Amikor éjszaka nem szoptattam meg nappal sokkal jobban evett ill. a hozzátáplálás is jobban ment. Volt kb.2-3 kemény éjszakánk, de megérte. Azóta alszik 21-7-ig, szopi, és alszik tovább 9-10-ig.Éjszaka csak vizet adtam neki.
2010. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na, ez az! vizet, ha elfogadja! És mit csinálsz, ha nem fogadja el??? Mondjuk az enyém ennyi idősen még nem ismerte a cumisüveget sem...
2010. jan. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
09.22:de a védőnő nem azt mondta,h azért eszik nappal keveset,mert éjszaka sokat eszik,hanem azt,h azért eszik éjszaka,mert nappal éhezik.Ez nem ugyanaz.
2010. jan. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a védőnő hülyeséget mond, neked van igazad.

hogy lenne éhes, ha az ürs mellet is elfogadja?!

ebben a korban a babák sokszor ébrednek éjjel, és aki cumizik, az cumit kér, aki szopik, az mellet, de a funkció ugyanaz. azt szokták mondani, hogy ilyenkor a foga miatt kel sokszor...biztos.


ettől függetlenül a hozzátáplálást már valóban el kell kezdeni.

2010. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ok. el kell kezdeni, de siettetni nem kell, nem szabad, csak a baba tempójában lehet és kell is csinálni....
2010. jan. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9:22-es vagyok. Az én kislányom sem ismerte a cumisüveget és el sem fogadta eleinte. Nappal odaadtam neki üresen és ismerkedett vele. Nem mondtam, hogy könnyű volt, de túl vagyunk rajta és megérte. Azóta átalussza az éjszakát még fogzáskor is. A hozzátáplálást nem tudod sürgetni, nem tudod "megtömni" a babádat. Szerintem amíg éjszaka is szopizik nem fog nagy mennyiségeket enni nappal, mert nem lesz elég éhes hozzá. Nekem ez a tapasztalatom.
2010. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Elkezdtük a hozzátáplálást,végigkóstolta,amik 6 hós babának ajánlottak,de még nagyobb mennyiséget csak kb 2x evett meg.

2010. jan. 15. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!