Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a bébiételek...

Mi a véleményetek a bébiételekről úgy általában?

Figyelt kérdés

Vannak nagyon ellenzők. Az orvosunk azonban egyáltalán nem ellenzi, azt mondja, hogy változatossá lehet velük tenni az étkezést.

Én általában minden 5-6-ik napon adom nekik (10 és 26 hó), úgy hogy pl. krumplival vagy valami mással szaporítom.

De már annyi ellenvéleményt hallottam, sőt azt is, hogy milyen hülye vagyok, hogy ilyen mű valamikkel mérgezem a gyerekeket, hogy már teljesen elbizonytalanodtam. Tényleg káros? Szerintetek? Ti adtok a babátoknak?


2010. jan. 14. 00:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én adok a babámnak, de csak olyan gyümölcsöset, amit nem tudok megvenni frissen (pl. most őszibarack), illetve akkor kap a babám, ha elmegyünk valahová.

A gasztros doktornőnk szerint adhatom nyugodtan, sokkal tisztább, mint amit itthon készítek, mert az alapanyagok szigorúan bevizsgáltak.

Kislányom szerencsére jobban szereti amit én csinálok neki, de nincs lelkiismeret furdalásom ha üveges bébiételt adok neki.

2010. jan. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én imádtam őket és sokat ettem, de lám most is itt vagyok és nem szokásom betegnek lenni! :D A levegő is káros már, szóval akkor azt sem kéne beszívni..

Szerintem nyugodtan add neki!

2010. jan. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az egyik szakács ismerősöm mondta hogy inkább az üvegeset adjam neki mert a nyers dolgokat amiket én készítenék nagyon sok vegyszer van. Bár keverem az üvegest azzal amit itthon megcsinálok, és a többsége a mi kertünkből van.

Úgyhogy nyugodtan etetheted vele, nem hoznák forgalomba ha nem ehetné meg a pici.

2010. jan. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is inkább üveges, mint a vegyszerezett banán és alma...

nem szoktad néha érezni, hogy milyen büdös a banán is? Leöntik valamivel, hogy ne rohadjon túl hamar. Gusztustalan.

Múltkor vettem almát, még a héja alatt is keserű volt:S

2010. jan. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szeretjük őket. Nincs annyi macera vele.
2010. jan. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nálunk a gyerek eldöntötte ezt a kérdést, ugyanis mást nem eszik meg!13hónapos, kóstolgatja a mi kajánkat, de rendesen csak ebből eszik. A gyümölcs még csak csak megy frisből, de napi két üveg kecskeméti főzeléket bevág 6hónapos kora óta. (hiába főzött neki már mindenko az nem kellett) Szerintem nincs az üveges kajával semmi gond, kifejezetten babáknak készítik,így biztosan minden benne van ami kell és az előírások is elég szigorúak! Amit a piacon megveszel zöldség, vagy gyümölcs, hát azt a jóég tudja mivel permetezték.
2010. jan. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt adnám, ha nem lenne olyan drága. Ellenőrzött, így szerintem egészségesebb lehet, ráadásul nincs annyi macera vele, csak meg kell melegíteni, és nem kell kitalálgatni, mikor mit csináljak, szóval minden szempontból jobb lenne, ha nem lenne gazdaságosabb, mint hogy én kutyulgatok. Persze sokszor nincs is időm, így akkor jöhet a bébikaja.
2010. jan. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mint minden másban, itt sem jó a szélsőség, vagyis ha a gyerek csak ezt vagy csak azt hajlandó megenni. Szerintem te teljesen jól csinálod, én is annak a híve vagyok, hogy nagy általánosságban a házi kosztot egye, hiszen azt kell megszoknia, hiába vegyszeresek a zöldségek, ezen a világon él, nem tudod őt élete végéig bio kaján nevelni, viszont a bébiételektől sem zárkózom el, jól jöhet néhanapján, ha nincs kedved/időd főzni.
2010. jan. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
egyszerűbb, változatosabb, drágább..
2010. jan. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van vésztartaléknak, ha sietünk vhova.

De a gyerek nem nagyon eszi meg.

Szerintem jobb a házi.

Az üvegesnél meg kell nézni nagyon alaposan az összetételét.

2010. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!