Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért foglalkozom ilyen...

Miért foglalkozom ilyen gondolattokkal?

Figyelt kérdés
Nem értem magam ! Nagyon nehezen jött össze a babám és végül a 36. hét végére egészségesen született ! Veszélyeztetett terhes voltam és nem volt zökkenőmentes az egész várandóságom ! Most itt van a fiam ,imádom ,szeretem 4 hónapos,egyfolytában attól rettegek ,hogy valami történik velem és nem fogom tudni felnevelni !Azelőtt pörgős voltam,sokat dolgoztam lefoglalt a munkám...Úgy voltam vele,hogy lesz ami lesz ,aminek lennie kell,de nem is agyaltam ilyeneken! Cigiztem ,buliztam most meg teljesen egészségesen élek ,mégis félek minden betegségtől ! Megyek kivizsgálásokra ,de már ma is annyira feszült voltam ,hogy nem is volt "kedvem " beszélgetni fürdés közben ! Ezért pedig nagyon szégyenlem magam :(Nyugtassatok meg ,hogy jól vagyok ,csak "több " időm van itthon ülve ezeken gondolkozni ...
2010. jan. 13. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Lehet,hogy szülés utáni depressziód van.Szerintem emlísd meg a védőnőnek.
2010. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az a baj amit leírtál...ráérünk gondolkodni.Sajnos én is gondolkodom ezeken, néha teljesen "belebetegszem"
2010. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el jól vagy!

Én ugyanezeken rágódom nap mint nap,csak van egy rosszabb verzióm is.Ha beteg a baba egyből a legrosszabb játszódik le előttem,sírva vigasztalom.Ha nagyobb lesz,és észreveszi ezt rajtam,az nem lesz jó.

Szerintem az anyai féltés nem csak a gyerek felé irányul,hanem magunk felé is,hiszen rajtunk áll a kicsi sorsa,ha mi nem vagyunk,kiszolgáltatott lesz.Teljesen normális,hogy így érzel,csak ez ne menjen a szórakozás,vidámság rovására...én beszélek mi?

2010. jan. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem téged a felelősségvállalás súlya nyom. Új szitu, hogy anya lettél, már nem csak magadért vagy felelős, hanem Érte is.

Egyébként ez nálam is megjelent, sokszor vannak szorongó pillanataim. Bizonyos fokig normális, és természetes.

2010. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindjárt a depire gondolni.

Tőbb időd van, és van felelősségtudatot, ennyi.

Kár ezen agyalni, hisz ahogy írtad, aminek jönnie kell,az úgyis jön...

2010. jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják,ha ilyeneken töröd a fejed mindig,"behívod" a betegséget.Ha sok negatív gondolatod van,az bizony negatívan hathat az életedre is.Nem kell ilyeneken gondolkodni,örülj a babádnak,nevessetek sokat,amikor alszik próbálj kikapcsolódni kicsit,járjatok sokat sétálni,szóval élvezd az életedet.Ne a rosszat keresd és várd,hanem a jót,meglátod,sokkal jobban fogod érezni magad tőle.
2010. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm !
2010. jan. 13. 20:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó hozzászólóval egyetértek. Mellette viszont sokat segítene, ha társaságot keresnél magadnak, hogy ne legyen annyi időd agyalni, vagy ha mégis, akkor legyen aki helyreránt. :D Keress a környéken kismamákat, anyukákat akikkel össze lehet járni. Vagy babaklubot, ringatót, ilyeneket. :D
2010. jan. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is eszembe szokott jutni, és akkor 1 perc alatt bekönnyezik a szemem. És akkor gyorsan elterelem a figyelmem: elkezdek játszani a 8 hónapos Nagyszerelmemmel, vagy elkezdek főzni neki valami finomat...
2010. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!