Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már a babátoknak hányásos...

Volt már a babátoknak hányásos, hasmenéses, vírusos betegsége?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt gyógyult meg?

A babám 3 napig lázas volt,kapott a gyomrára gyógyszert,diétáznia kellett.

Ma kiütéses lett a gyógyszertől amit kaptunk.Abba kellett hagyni.Már annyira sajnálom szegénykét...holnap vesznek törletet.


5 hós kislány anyukája


2010. jan. 13. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 5 hónapos volt, amikor egy nap elkezdett menni a hasa, hányni kezdett és nem evett semmit. De valószínűleg te nem ebben a cipőben jársz, mert mi kórházba kerültünk és kiderült, hogy szalmonellás, de senki nem értette (én sem) hogy lett az. Az biztos nagyon vigyázz, ki ne száradjon. Ennek vannak előjelei, pl hány, nem pisil egy ideje, nem iszik és ha sír, akkor nem jönnek a könnyek a szeméből. Mi egy nap alatt jutottunk idáig, de a kórházban minden rendbejött. 5 napig volt infúzión, ami arra volt jó, hogy hígítsa a vérét és aztán nem volt gond. Próbáld meg sokat itatni, ha elfogadja. Mindent tegyél meg ezért. Ha tudod, még adjál neki Smecta-t, ami pótolja a vitaminokat, amik gyorsan távoznak jelenleg a szervezetéből. Ha elmúlik és rendbejön, akkor adjál neki, valami bélflórajavítót, ez nagyon fontos. Ha sokáig tart pl 5 napig, akkor előfordulhat, hogy mint nálunk is pár hónap múlva valamilyen ételallergiája alakul ki, de ezek kinövősek, és sokaknál nem is jelentkezik. Nem megijeszteni akarlak, de gondoltam leírom a tapasztalataimat. Szóval ivás és Smecta...erről tudok.
2010. jan. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.A bélflóra javítótól lett talán kiütéses,azt mondta az orvos,hogy hagyjuk abba.Most rizslevet kell vele itatnunk,már 24 órája nem lázas.Igen,nálunk sem zárták még ki a szalmonellát.Én csak azt nem értem miért várt az orvosunk 3 napot a törletig?Ő nem hányt,csak hasmenése van.


Én köszönöm,hogy leírtad,hogy más is volt ebben a cipőben,bár nem kívánom senkinek.

2010. jan. 13. 19:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem hányt, az jó. Nagyon jó. Úgy hallom már kijövőben vagytok. :) Én sem kívánom ezt senkinek. Vigyázzatok magatokra.
2010. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 napja gyógyultunk ki egy vírusos eredetű, gyomorfájós, hasmenéses betegségből. Én is és a 14 hónapos kisfiam is betegek voltunk. Kb. 1 hétig tartott, mi nem kaptunk gyógyszert, csak Normaflore-t. Megértem az aggodalmad, a legfontosabb, ahogy már írták is, hogy igyon a kicsi lányod amennyit csak bír.
2010. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!