Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a jelei a Down-kóros...

Mik a jelei a Down-kóros babáknak?

Figyelt kérdés

Születés után rögtön észre veszik minden esetben az orvosok?

Külső jegyek mik?

Értelmileg, fejlődésileg lemaradnak már picinek is?

Általában kis súllyal születnek?

Down-szindrómás babák anyukái, nektek elmondta a gyerek orvosotok rögtön?

Kérlek írjatok!


2010. jan. 13. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell mondani, mert látszik a babán. Tipikus arccal születnek ezek a babák. Itt mindent megtalálsz róla: [link]
2010. jan. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem feltétlenül látszik egy babán, hogy az lenne. Én is kíváncsi lennék a válaszokra.
2010. jan. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Már hogy ne látszana,angyal arcúak ezek a kisdedek, nem kell hozzá nagy ész,hogy észrevedd.


Nekem ismerősöm van,akinek down szindrómás a lánya,édes kicsi nincs semmi baj vele,talán még több szeretetet is ad mint egy egészséges gyermek.

2010. jan. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
sajnos képet nem tudok feltölteni, de a Down-szindrómás gyerekek, emberek arcán látszik, hogy mi a betegségük.. írd be a Down címszót és rengeteg oldalt fogsz találni a témában!!!
2010. jan. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi és kérek szépen még válaszokat!
2010. jan. 13. 18:11
 6/10 anonim ***** válasza:

A Down -kór látszik,szerintem az epilepsziával keverik,mert az nem látszik.

Annak a jeleire is rákereshetsz google-ba.

2010. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát elmondanám,hogy egyáltalán nem biztos,hogy látszik.A barátnőmmel együtt szült egy lány,akinek a 2 napos babáját szűrték újra (mert,ugye a terhesség alatt is szűrik) a kórra.Az indok az volt,hogy az ujjai közti távolság vagy hártya volt más,mint általában a babáknak.A gyereken SEMMI NEM LÁTSZOTT!Szóval nem egyértelmű,hogy látszik a betegség.
2010. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Azért írtam, hogy nem feltétlenül látszik, mert van a mozaik down szindróma, és akkor lehet hogy nem látszik, csak az értelmén, ugyanúgy lehet fordítva: úgy néz ki, mintha az lenne, de az értelmi szintje sokkal magasabb. Van sajnos ilyen is.

2010. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megint a második vagyok, én arra lettem volna kíváncsi, hogy akinél kiderült látszott-e. De látom az utolsó válaszoló írta, hogy ő is tud olyan babáról, akinél nem látszott, viszont azt nem írta, mi lett a szűrés eredménye?
2010. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az utolsó előti válaszolónal van igaza. Vannak olyan babák, akiknek már születésükkor látszik az arcukon, a testükön, és ők általában értelmileg is fogyatékosok. Viszont van a mozaik Down szindróma, amikor lehet külső jegyek nincsenek, de a baba Down-os és értelmileg fogyatékos, vagy külsőre látszik Down-osnak és értelmileg "ép". Szegénykék. :-(
2010. jan. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!