Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit nő a babák lába 3-4...

Mennyit nő a babák lába 3-4 hónap alatt, vagy 1-2 év között? Most 14 hónapos a fiam, kb.13,5 cm a lábhossza.

Figyelt kérdés

Szép nyári szandit, cipőt ajánlottak fel olcsón, de nem tudom, hogy mekkorát nőhet a lába, ezért lennék kíváncsi hogy nagyjából viszonyítani tudjak. Pár hete már önállóan is lépeget a fiam.

Kedves Anyukák! Kíváncsi vagyok, hogy 1-2 év között hány számot nő a baba lába? Köszönöm a (remélem megértő) válaszokat!


2010. jan. 13. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
háát ezt nem lehet megjósolni. a fiamnak az őszi cipője is 24es volt, a mostani bakancsa is akkora. szóval ez tök változó. az 1. lépés cipője meg 21es volt, azt tavaly nyáron kapta. néha tök nagyot nől a lába, néha meg alig.
2010. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Enyémeknek egy év alatt kb. 2-3 számot.

De pl. a középső lányom ebből nyáron produkált 2 számot 2 hónap alatt. Változó. :D

2010. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 22 hónapos, és centire is, meg a lába is úgy nő, mintha nyújtanák! Tavasszal 20-as volt a sportcipője, nyáron 21-es a szandálja. Ősszel az átmeneti cipői 22-esek, 23-asok voltak. Most tél van, és 24-es a cipője, de a csizmája már 25-ös. (Elefanten, és elég szűk a szára, ha kisebb lenne, bele sem menne a lábacskája.)


Nekem az a tapasztalatom, hogy kb egy számot nő minden évszakváltáskor... :) De például az sem mindegy, hogy milyen cipőről van szó. A Nike és az Adidas sportcipőknél inkább a belső talphosszt szoktam nézni, nem a számozást. Ugyanis egy 24-es Nike már fel sem menne a lábára (aminek a belső talphossza 13 cm), hanem abból csak a 25-26-os a jó, (belső talphossz: 15-16 cm), viszont egy másik, Deichmannos utcai cipője meg 23-as, és az pont jó.


Mondjuk az én kisfiam elég magas, és "nagy lábon élő" fiúcska... Más lurkóknak ovis korukra ekkora a lábuk. :)

2010. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fiaimnak évszakonként egy méretet nőtt a lába, a lányaimnak egy év alatt alig egy méretet.:))Babafüggő,nem lehet megjósolni.
2010. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem kockázatos most nyári szandit venni. nem lehet tudni, hogy akkor mekkora lesz a lába.
2010. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
juliusban volt 1 eves a lanyom 19 -es szandallal kezdte nyaron, oszi cipoje 20-as a teli meg 21-es nalunk is 1 evszak 1 cipo
2010. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!