Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék? Tud megoldást...

Mit tehetnék? Tud megoldást erre valaki?

Figyelt kérdés
Babám 6 hónapos 3.napja van hasmenése,napi 5-6 a kakis pelus.Voltunk ma délután orvosnál azt mondta valószínű a foga miatt van.Írt fel valamilyen homeopátiás bogyót,több patikában voltunk,de sehol sem kaptunk.Próbáltam hívni utána az orvost,de már nem tudtam elérni.Egyébként tápszeres baba,1 hete eszik almát.
2010. jan. 12. 20:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem,hogy nem nyűgös baba,jó a kedve egész nap,ezért fura nekem,hogy a foga miatt lenne.
2010. jan. 12. 20:06
 2/8 anonim ***** válasza:

A fogzáskor a lányomnak is napokig laza volt a székelte, minden peelusban volt kakai és ki is pirisodott.

Én nem vittem el orvoshoz, nem datam neki semmit, amúgy 3 héten belül jött ki 3 foga.

A múlt hétemn szintén volt 2 ilyen nap, ma már láttam a 4. fogát.

2010. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 fotucsok ***** válasza:
0%
Én adtam neki kalcium lactikumot. Nagyon sok orvos azt mondja, hogy a fogzás nem ok a hasmenésre és a lázra. Szerintem amíg fennáll a hasmenés ne adj neki mást csak anyatejet, ha még most kezdtétek a hozzátáplálást.
2010. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sárgarépa. Puhára főzd meg, és turmixold el saját levével, olyan jó erős főzelékesre. Ha így nem kéri, csinálj belőle italt tejjel vagy tápszerrel vagy amit iszik. Az egyik gyermekkórházban 2 hónapos kortól kapják a babák hasmenésre a répapürét. Onnan tudom én is.
2010. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A répa nem okoz semmiféle gyomorfájást vagy bélgondot, nem csinál szeleket. Szóval mielőtt nekiállnál tömni vegyszerekkel, próbáld meg. Napi egyszer, vagy kétszer kevesebbet nyugodtan adhatsz neki.
2010. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a répát ajánlom. Karácsony előtt volt hasonló problémánk, én az ügyeletet hívtam fel, és ők is ezt ajánlották, hogy főzzek egy kis répát azt adjam neki (ő most 6,5 hónapos). Ez kissé fogja a székletet. A lényeg, hogy pisi is legyen, itasd vízzel vagy teával, vagy amit megiszik, nehogy kiszáradjon. És én a helyedben normaflort adnék neki. Napi egy ampullával, két részletben. (az biztos, hogy lehet, mert a babáim koraszülöttek voltak, intenzív osztályra kerültek és persze elkaptak valamilyen széklettel terjedő betegséget, bár szerencsére betegek nem lettek, és már akkor normaflort adtak nekik 1-2 hetesen)
2010. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha csak néhány napig tartó hasmenése van, nem szükséges a normaflor. A szimpla hasmenés ugyanis nem bántja a bélbaktériumokat, azt az antibiotikus kezelés szokta kiirtani, ezért is szükséges olyankor a normaflor vagy valami hasonló probiotikum.
2010. jan. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia.elvileg a rizs is foghat és már simán ehet.Én azt adnék a gyerkőcnek,sárgarépával turmixolva.Amúgy nekünk a banán is fogta a székletet.
2010. jan. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!