Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyógypedagógusok! Hány hónapos...

Gyógypedagógusok! Hány hónapos korig kellene egy babának megtanulnia forognia?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hós és még csak nagy ritkán a hasáról a hátára fordul. vissza még nem tud. De nem is nagyon akar úgy látom. Egészséges baba egyébként. kicsit korábban 37+4 hétra született.
2010. jan. 12. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, ugyan nem vagyok gyogypedagogus, de leirom a sajat tapasztalatomat. A kislanyom most 10,5 honapos es kb. 7,5 honapso koraban kezdett forogni. Illetve a hasara fordulni es azon több idöt eltölteni. Addig mi i sprobaltuk animalni es mutatni neki, hogy kell, de nem hasznalt, neha sikerült, de leginkabb nem akarta. Aztan kis idö elteltevel elkezdett kuszni es a hatrafordulasz csak ezutan kezdte csinalni. Most mar a negykezlabat probalgatja, tehat szerintem semmi ok aggodalomra, minden gyereknek mas az üteme. En sem vagyok egy kifejezetten sportos es gyorsan erö tipus, lehet ez is kihat. Hagy hogy csinalja ahogy akarja, ha kesöbb, hat kesöbb. Majd ha olyan 1 evesen meg nem maszik, akkor erdemes gyogytornaszhoz fordulni, mert a maszas fontos az agyfeltetek fejlödese szempontjabol. Illetve az hogy elöbb masszon es aztan menjen csak. Remelem kicsit megnyugtattalak.
2010. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elzö vagyok, bocs most lattam mennyi mellegepeles van, remelem azert ertelmezhetö.
2010. jan. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az az igazsag hogy ez nem kimondottan a gyp dolga, inkabb a konduktore,de a ti esetetekben az elso az lenne hogy az orvosnak mond el,o iranyit majd el egy korai fejlesztobe,ha szukseges.az en vemenyem igy latatlanban hogy minel elobb mutasd meg mert meg most konnyen fejlesztheto.minden jot!egy gyp-s
2010. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,szerintem is dokinak mutasd meg,kérd ki a véleményét,vagy vidd el a Nevelési Tanácsadóba, ott segítenek!Szülő is kezdeményezhet vizsgálatot!

Konduktor tuti tud segíteni!

Szép estét!

Gyógypedagógus anyuka

2010. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt giszem még várunk egy hónapot és ha akkor még nem forog vagy kúszik, akkor elviszem.
2010. jan. 13. 20:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!