Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos kislányom még nem...

15 hónapos kislányom még nem eszi a darabos ételt, csak ha leturmixolom és még pohárból sem iszik. Megfogja a poharat, bele is kortyol, de azzal a lendülettel ki is köpi. Ja, és két napja nem eszi meg vacsorára a tejcsit. Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
Leírnátok ilyen korú babátok mit tud és mi a napirendje, napi étkezése? Köszi előre is
2010. jan. 11. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:

15 hónapos a lányom.Szerencsére nincs baj az étkezésekkel mert nagyon szereti a hasát.Reggel este tejital.Reggeli, szendvics,virsli,rántotta,péksüti..Ebéd amit épp főzök,uzsi gyümi,vacsi hasonló mint a reggeli, vagy ha olyan akkor az ami az ebédből maradt+tejital.

De ő pohárból nem iszik.Ill megfogja és próbálná de ha hagyom neki a nyakába önti az egészet,viszont szépen eszik egyedül kiskanállal.

2010. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 16 hós lesz nemsokára.Reggelire megeszi a szendvicseket,sajtokat,van hogy bundáskenyér,tojásrántotta bármi.Néha ha olyanja van megeszi a paradicsomot is meg uborkát is hozzá.Ebédre amit főzök minden jöhet.Délutánonként gyümölcsözünk.Este változó ebédből vagy valami szendvics ismét.A tejet nem szereti sajnos csak a kakaóval lehet becsapni időnként.Egyébként ő sem iszik még pohárból a nyakába öntené.Csőrös pohárból iszik.
2010. jan. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem iszik még magától pohárból, a cumisüveg meg a csőrös pohár elrontotta. Reggelre tápszert iszik, aztán kis csipegetés az én reggelimből, majd ebédeli azt amit mi. igyekeztem a mi kajánkat átalakítani úgy, hogy sok zöldség legyen benne. Uzsonna gyümölcs, sütőtök, esetleg joghurt. Vacsorára csipeget az apja vacsijából majd tápszer. Ebéd után másfél-két órát alszik. Adjál neki valami rágcsát tízóraira, uzsonnára (buláta, kölesgolyó, háztartási keksz, gyümölcsdarabok) hátha attól megjön a kedve. azt nem írtad akkor eszik-e mikor ti és egy asztalnál-e veletek. Ez is segíthet a dolgon. Nálunk az áttörést az hozta meg, hogy hasonló korú gyereket látott annak idején darabosat enni. Megpróbáltam ott helyben a darabosat megetetni vele és elfogadta.
2010. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 19 hónapos, teljesen kizárt nála, hogy pohárból igyon. A cumisüveg viszont szinte egész nap a szájában lóg. Elrontottam, tudom. A védőnő le is tolt, hogy az elején megmondta, hogy ne adjak neki cumisüveget egyáltalán. Ja, persze, de ha mész valahova a pici gyerekkel télen, hogy itatod meg pohárból? Nyakába borul az egész a -10 fokban?

Anyukám azt mondta, hogy majd ráérek 2 éves korában leszoktatni róla. Igaz, nekünk az már nem olyan sok, neked még van időd.

2010. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 17 hónapos lesz, és még Ő is a turmixolt dolgokat eszi. Bár tegnap óta a sima kenyeret is rágcsálja.

Reggelire sima tejpépet szoktam neki adni, amibe gyümölcsöt reszelek. (Ezt ma nem volt hajlandó megenni, inkább egy szelet üres kenyeret evett.) Tízóraira gyümölcsöt kap. Ezt kis darabokra vágom fel és villát adok hozzá, így élvezi az evést. Ebédre főzök neki főzeléket, amit turmixolok, bár próbálom egyre durvábbra hagyni az ételt. Néha "konzerv kaját" adok neki a 4 hónapos menüsorból. Uzsonnára próbálkozok neki adni vajaskenyeret husival, de nem igazán eszi, ezért az ebédjének a maradékát kapja. Esetleg Kinder tejszeletet, túró rudit, vagy Danon Actívia gyümijoghurtot 2 darab babapiskótával. Fürdés előtt 3 deci táp, lefekvés után 2,5 deci táp. Pohárból kb 14 hónapos kora óta egyedül iszik. A fürdőkádban gyakorolta. Van neki egy kétfüles müanyag játszó pohara.

2010. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 15,5 hónapos.

Reggelire szendvics, bundáskenyér, virsli, rántotta,...

Tízóraiira kekszet kap és/vagy gyümölcsöt.

Ebédre az eszi amit mi.

Uzsira joghurt vagy gyümölcs, túrókrém, ...

Vacsorára hasonló mint reggelire, általában kakaóval vagy tejjel.

Reggel és este még szopik.

Ő egyedül is iszik pohárból, viszont nem tud egyedül enni.

2010. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

pár nap múlva lesz 16 hónapos:

reggeli tápszer

ebédre turmixolok én is neki valami zöldséget hússal, tejföllel, vagy sajtkrémmel, vagy tojással, tésztával. a turmixoltat jobban eszi, a darabosból lényegesen kevesebbet :) a darabos az tészta valami szósszal, vagy húsgombóc rizzsel, egyszer evett sztrapacskát is.

délután eszik gyümölcsöt, mostanában újra turmixolva, mert a darabokkal csak játszik.kb. 1,5 órával ezután valami tejes dolog: tejbegríz, joghurt, krémtúró, babapuding

vacsora: tápszer (esetleg csipeget valami kenyeret még akármivel, de ez elenyésző)

összességében nagyon keveset eszik, lényegében a tápszeren él.

cumisüvegből iszik mindent, de szeret pohárból is inni pár kortyot.

nem eszik egyedül (még csak az kéne, akkor még kevesebbet enne)


szóval engem nem zavar, hogy turmixolva eszi az ebédjét, mert egyébként jól tud rágni, pl. sajtot, kenyérhéjat, pizzaszélét..-

2010. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

azt elfelejtettm írni, hogy a tojásrántottát meg szendvicset meg ilyeneket nem eszi meg szóval az ilyen klasszikus reggeliket :)

2010. jan. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszönöm a válaszokat.
2010. jan. 12. 16:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!