Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ehetnek a gyerekek...

Mikortól ehetnek a gyerekek mákot?

Figyelt kérdés
1,5éves a kisfiam, de még nem mertem adni neki.Mit ehet még?
2010. jan. 11. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Enyém karácsony előtti héten lett egy éves. Szinte minden nap megevett egy mákos beiglit. Semmi baja sem lett tőle.
2010. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mármint hogy egy SZELET mákos beiglit.. :)
2010. jan. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Másfél évesen? Ne viccelj már, egy évesen már mindent ehetnek.
2010. jan. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyugotan adjal neki, nem tudom ki mondta, hogy esetleg nem ehet.

Egy evesen mindent kell mar nekik adni!!! Ne felj, etesd batran.

2010. jan. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem 1 évesen még nem ehetnek minden!!!PL: eper, málna,kivi,mogyoró,méz... De a mákkal szerintem nincs baj:-)
2010. jan. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Háát, lehet, én egy felelőtlen anya vagyok, de az enyém egy éves korára már evett kiwit, mogyorót, mézet, sőt, citrusféléket is.. (én eddig káposztafőzeléket és babot nem adtam neki, de tegnap megtört a jég, evett egy szép nagy adag szemesbabfőzeléket délben, semmi baja sem lett). 13 hónapos most.
2010. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. válaszolónak: Szerintem nem vagy felelőtlen csak szerencsés:-) Én megpróbáltam 1 évesen a kivit és tiszta pötty lett tőle a babám:-(((

Ezért mondják hogy a nagyon allergizáló dolgokat mint apró magvas gyümölcs, mogyoró stb... minnél később kell bevezetni, mert annál kevesebb az esély rá hogy allergiás lesz.:-)

2010. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazad van! :) Sajnálom, hogy allergiás lett rá a pici.. :(


Én anyum orvos, és ő meg pont az ellenkezőjét mondja, hogy minél előbb megismerteted a dolgokkal, annál kevésbé lesz rá allergiás (persze normál időkereteken belül). Pld. 9 hónaposan már kapott kiwit.. ugye hát abból lehetetlen a magokat kihalászni.. És málnát és epret is kapott 2-2 szemet szintén egy éves kora előtt..


Persze néztem a reakciókat, de hálistennek nem volt semmi. A tehéntejjel is így jártunk. Még nem volt egészen egy éves, mikor "kipróbáltuk". Szereti, és attól sem lett baja.. :)


De azzal egyetértek, hogy mindenki maximálisan vigyázzon a babájára, és csakis azt és úgy adja neki, ahogy ő jónak látja. (én pld. soha nem erőltetném rá másokra, hogy igenis adjanak epret egy éves koruk előtt a babájuknak.. )

2010. jan. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

14:18-as vagyok. Azért ez olyan kiábrándító ,hogy ahány orvos annyi féle tanács:-( Most akkor melyiket fogadja el az ember?:-)

Szerintem is lehet adni bármit ha az ember egy kicsit bátrabb, csak nagyon pici mennyiséggel kell kezdeni!

Miután kipöttyösödött a kivitől nem adtam neki 1 évig, utána 2 évesen már semmi baja nem volt tőle:-)

Mindenki saját magára meg az okos anyukájára hallgat:-)))))Nyugodtabb lennék ha az én anyukám is orvos lenne:-)))Minden jót nektek és jó babázást...:-)

2010. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

:) Hát tudod, anyu még az a "régi fajta" felfogást képviselő orvos, de én hittem neki, hisz ő nevelt fel minket az öcsémmel. :) A gyerekorvosunk meg még tőlem is fiatalabb.. na ő meg pont az ellenkezőjét mondja, mint Anyu.


Így hát meghallgatom mind a kettőt, aztán megyek a saját fejem után :))


Nektek is jó babázást és jó egészséget kívánok! :)

2010. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!