Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ne tudom, hogy valójában jót,...

Ne tudom, hogy valójában jót, vagy rosszat teszünk gyerekeinknek a nem kötelező jellegű oltásokkal?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok erről?

Most viszem a kisfiam a 15 hós kötelezőre és már a telefonban mondta a dr Nő, hogy ugye a Prevennával együtt kérem? /Felső légúti fertőzése és tüdő gyuszi ellen/ Azt mondta, hogy ő javasolja, főleg ha valaki hajlamos a tüdő gyulladásra és nekünk most volt egy egész kezdetleges. Szerintem viszont nem biztos, hogy 2 oltás egyszerre, egy fejlődésben lévő immunrendszernek jót tesz. A védő nő is azt mondta, hogy csak rövid távon turbózza fel a szuri az immunrendszerét a babának, hosszú távon inkább elnyomja.

Most mit csináljak? Én eddig egyik gyerkőcömnek sem adattam be semmi plussz oltást és nem volt baj, de most úgy tűnik, hogy az orvosok szerint ha nem kapnak meg minden oltást, akkor nincs esélye az egészségre.


2010. jan. 11. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A baba immunrendszere 3 hónapos korára készen van. Ezért is lehet 3 hónap után kezdeni a hozzátáplálást.
2010. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolkoztam ezen a témán. Az egyetlen nem kötelező, amit beadattam épp a prevenár. Az orvosom is ezt az egyet javasolta, mert nálunk itt vannak a nagy tesók is, akik bármit haza hozhatnak. A többi adhatóra azt mondta, hogy azok nélkül meg lehet lenni, egyik sem olyan fontos. Emellett az immunrendszernek is kell adni munkát, ne mindig a gyógyszerekre hagyatkozzon, mert ellustul és minden apróság miatt jelezni fog.
2010. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem már eleve rossz ez a rendszer, hogy a szülőre teszik a felelősséget, hogy milyen oltást adasson be. Az orvos csak jobban ért hozzá, miért a szülőket hozzák ilyen helyzetbe!?

Nálunk (Győrben) soha nem kérdeznek ilyet, amit a doktornő gondol, beadja, így nem nekem kell laikusként mérlegelnem.

Szerintem tedd azt, amit az orvos javasol.

2010. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15 hósan kapná az első prevenát? Az én fiam a 2hós kötelezővel kapta az elsőt, majd 4 hósan fogja kapni a második adagot, és 15 hósan a 3.at. Semmi baja nem volt 2 hónaposan, hogy egyszerre kapott 2 szurit, csak kicsit aluszékonyabb volt. Egyébként nekünk is ez az egyetlen, amit javasolt a doki, mert ez nagyon sok betegségre van. Még a Rotát sem ajánlotta.
2010. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Éppen erről beszéltünk a férjemmel valamelyik nap.15 hónapos a kislányom,és ezeket az ajánlottakat kapta-tegyem hozzá a dokinak annyira jó a beszélőkéje,hogy mindig meggyőz az oltások hasznosságáról.:3 prevenar,2 rotarix,1 meningetik,1 h1n1 elleni,2 fluarix,és ehhez jönnek a kötelezők,most pedig a bárányhimlő ellenit akarja beadatni,de az is 2 oltásból áll.Biztosan nem egészséges,de mivel óvni szeretném a gyerekemet beadatom neki ezeket a védőoltásokat,és csak reménykedem benne,hogy évek múlva nem derül ki,hogy nagyobb kárt okoztam,mintha átesett volna a betegségeken.
2010. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsótól kérdezném, hogy ennyi oltás mellett, mennyire beteges a babátok? Soszor volt náthás, vagy színte soha?

A bárány himlő ellenit én nem merném beadatni egy kislánynak, mert nem tudni hogy mikor terhes lesz majd felnőttként, esetleg mégse kapja el az oltás ellenére. Mert ugye ezt nemrég óta adják és még nincs benne tapasztalat. Bocsi, nem akartam beleszólni a döntésetekbe. A dr néninek meg kell a jó beszélőke, mert ő %-ot kap minden beadott szuri után.

2010. jan. 11. 13:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én babám is megkapta két hós korában a kötelezőket, + a prevenart + a rotarix-ot, még aluszékonyabb sem volt. És nem volt még a fél év alatt meghűlve se. Amúgy 2010 októberétől a prevenar kötelező oltás lesz, tehát értelemszerűen ajánlják mindenkinek:)
2010. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én nem vagyok oltáspárti, de a Prevenart és a Neis vakcinát beadattam mindettőjüknek. A mi dokink rábeszélőkéje is nagy, de én utána olvastam, érdeklődtem, kifejtettem vele mit miért ajánl és döntöttem. Szerintem minél kevésbé kell beavatkozni az immunrendszerükbe.
2010. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A Neis vakcina mi ellen van?
2010. jan. 11. 17:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Meningococcus
2010. jan. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!