Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erőltessem még a csőröspoharat?

Erőltessem még a csőröspoharat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 éves múlt,cumisüvegből issza a teáját.A védőnő szerint már nem kellene és azt mondta,hogy próbáljam hozzászoktatni a pohárhoz,vagy csőröspohárhoz.Ma már 3. napja alig iszik,kiköpi a csőrt,a poharat szintén elutasítja.

Visszatérjünk a cumisüveghez,mert én egyre jobban hajlok afelé,hogy ez így nem jó...?


2010. jan. 11. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is nehezen jött rá, hogy hogyan kell belőle inni. Ő nem cumisüvegezett, csak szopott addig. 13 hónaposan adtam neki először a csőröst. Szerintem ne erőltesd, de azért kínáld meg vele. Inni meg ne cumisüvegből adj addig se, míg megtanulja, hanem pohárból. Igaz, segíteni kell neki, de szépen tudnak így is inni.
2010. jan. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14 hósom nagyon ritkán iszik csőrösből, csak cumisüvegből, azt is keveslem. Én most megint eltettem. Sima pohárból (műanyag) szoktam "belelöttyinteni" egy -két korty vizet. Hát itt tartunk mi is:)
2010. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hónapos korától csőröd pohara volt a lányomnak (most 7 hós). Cumisüvegből nem iszik, a csőrt csak rágja, úgyhogy maradt a pohár. Vagy az én bögrém.

Szerintem ne erőltesd, itasd pohárból.

A cumisüveghez én tuti nem térnék vissza, mert később szívás leszoktatni róla őket.

Mondjuk nekem jó, mert a cumit is 1 hete kiköpte, azóta az sem kell neki...

2010. jan. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam kb 15-16 hónaposan szokott hozzá. Már hónapok óta adogattam neki, de nem kellett, hisztizett a cumisüvegért és inkább nem ivott semmit. Néhány naponta megpróbálkoztam vele, és egyszer csak elfogadta. Azóta nem is használtunk cumisüveget. Most 20 hónapos és nagyon ügyesen használja, a sima poharas itatás viszont nem nagyon megy.
2010. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 6 hósan kezdtem csőrös pohárból itatni. 3-4 nap volt míg elfogadta. Addig összeszorította a száját, elfordította a fejét, nem kellett neki. Eddig csak szopizott, de próbáltam a cumisüveg cumiját is a szájába dugni, hogy szokja meg, hogy nem csak a ciciből jön a kaja :-), lehet, hogy ez is segített. Persze látom, hogy nálatok cumisüvegből iszik már.

Szerintem próbálkozz tovább! Idővel El fogja fogadni!

2010. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

El sem hiszem,reggel óta javult a helyzet,már 1 üveg teát megivott a nap folyamán.Na,szép....:)

Talán megértette,hogy ezentúl ebből a "fura izéből" kell inni a c.üveg helyett....:)

Viszont a pohár még mindig nem tetszik neki,de próbálkozom még azzal is.

Köszi mégegyszer!!!

2010. jan. 11. 15:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!