Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg erőltessem a közösségb...

Tényleg erőltessem a közösségbe járást egy félős babával?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos, és mindenkitől fél. Mondjuk a babákat nagyon szereti, de ha sokan vannak egy szobában, egy teremben, akkor nagyon fél és elkezd irtózatosan ordítani.

Soha nem zártam el őt a külvilágtól, és az első 4-5 hónapban nem is volt semmi gond. De aztán elkezdett félni, még a rokonoktól is, akiket gyakran lát.

Védőnőm szerint járjak vele mindenféle közösségbe, és majd megszokja.

De tényleg erőltetnem kell ezt? Ezt nem növi ki anélkül?

S amúgy gyakran járunk a nagyszülőkhöz, rokonokhoz. Barátaink is gyakran jönnek hozzánk kisbabáikkal. Szóval nincs ő elzárva, nincs társaság nélkül. S ha tőlük is megijed, akkor miért kellene mindenféleképpen egy vadidegen környezetbe elvinnem őt?

Egy párszor voltunk vele dúdolóban, de ahelyett, hogy örült volna az éneklésnek, ő csak ordított.

Mit tegyek? Erőltessem a közösségeket vagy hagyjam, hogy elteljen egy kis idő, hátha jobb lesz?


2011. ápr. 29. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem menjetek pl. játszótérre,az nem olyan zárt,nézheti messziről a többi gyereket stb és szerintem majd idővel megszokja és barátkozni is fog velük.

Én biztos "erőltetném" mert később bölcsibe,oviba nagyon rossz lesz neki.Kislányom csoportjában van egy kisfiú,aki kiscsoportban csak az óvónők mellett volt,mert félt a gyerekektől és nem mert játszani velük.Neki is azt mondták,hogy vigyék közösségbe.Most középsős és már megszokta,játszik mindenkivel.

2011. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen ezt értem, de visszük őt közösségbe, mert most a rokonságban is sok a baba, így velük elég sokszor találkozik.

Párom munkatársai között is sok kisbabás család van, velük is szoktunk találkozni. Ez egy kicsit idegenebb környezet, mert én magam sem ismerek mindenkit, tehát megvan a "közösségi találkozás".

S még ezen kívül is járjak el vele mindenfelé? Ez nem elég? Itt nem fog megbékélni az emberekkel?

2011. ápr. 29. 12:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd! Nálunk hasonló volt a helyzet elég sokáig. Kislányom a saját nagyapjától is félt, ordított ha idegent látott nálunk, csak az ölemben maradt meg. Jártunk babaúszásra de ott is csak velem volt elfoglalva. Most már 17 hónapos, nagyon anyás ugyan de megbékél mindenkivel. Nagypapával is jókat játszik és érdekli őt a babatársaság is.
2011. ápr. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se erőltesd. Azért így is van bőven eleget emberek között. Annyit változnak akár 2-3 hónap alatt is, majd később megint megpróbálod a dúdolós foglalkozást.
2011. ápr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem erőltetni kell csak ott lenni. Nem kell más babával vagy felnőttel játszani csak olyan helyen lenni ahol idegenek is vannak. Játssz vele te, tereld el a figyelmét. Nem baj ha nem vesz tudomást másokról, majd idővel érdeklődni fog.
2011. ápr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is úgy vagyok vele, hogy ha eljárunk egy-két helyre, akkor előbb-utóbb csak megszokja, megszereti, de erőltetni nem akarom.

2011. ápr. 29. 13:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs a babádnál, ennek a korszaknak ez a sajátossága, h elkezd félni az idegenektől. Legyetek sokat társaságban , de erőltetni, ami neki nem tetszik nem kell. Menjetek olyan helyre ahol ő is jól érzi magát. Ki fogja nőni ezt a korszakot.vnő
2011. ápr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. ápr. 30. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!