Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátápláláskor honnét tudod...

Hozzátápláláskor honnét tudod hogy izlik neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap kóstoltattam az almát 5 hónapos babámmal. NE nevessetek ki de nem tudom izlett e neki. LEnyelte de olyan fancsali képet vágott...tök édes volt. De ugyan akkor beregget is mintha ki akarná nyomni. Akkor? Nektek mit csinált a babátok először?


2010. jan. 11. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:

A fiam cuppogott, és amikor abbahagytam az etetést, sírt. Egyértelmű volt, hogy megveszik az almáért.

Szerintem,ha nem ízlik a gyereknek, azt egyértelműen látni.

Talán azért vágott fancsali képet a babád, mert meglepte az újdonság.

2010. jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is fintorgott, hiszen egészen más íze volt az almának, mint az addig megszokott anyatejnek. A babák ízérzékelése még nagyon jó, sokkal erőteljesebben érzik még a különféle ízeket (nálunk ezt már elrontották az erőteljes fűszerek és a só). Ha lenyelte, biztosan ízlett neki :)) Nyugi, meg kell szoknia az új ízt, amiatt vág mókás arcot :)
2010. jan. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanezt csinálta az almára, sőt, a barackra is, ennek ellenére minkettőből evett rendesen. Pár napja a sütőtököt kóstoljuk, és azt imádja, ő teszi a szájába a kanalat, és nem fintorgott úgy az első kanálnál sem. Tegnap viszont almával kevertem, és megint fintorgott, ebből úgy gondolom, hogy nem ízlik neki annyira az alma.
2010. jan. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fintorgás a szokatlan íznek szól.Ha nem ízlik neki,akkor kiköpi és nem fogadja el a második adagot.Aki a sütőtököt keverte az almával,annál az lehetett a baj,hogy a két íz nem passzol össze.A sütőtök geymagában jó,az alma pedig keksszel.Így a legtöbb baba szívesen eszi meg.
2010. jan. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is fintorgott az almára ,sőt fintorog a mai napig is(már csak az első 1-2 kanálnál) mert az almának erőteljes savas íze van ! De 1-2 kanál után hozzászokik és megeszi,sőt nagyon is szereti mert abból tudja megenni a legtöbbet:-)

Ha valami nem ízlik egy babának nem nyitja a száját hogy kér még belőle. Ezt az első gyerkőcömnél megtapasztaltam...

Szerencsére most a másodiknak még nem tudtam olyat adni ami nem ízlett neki:-)

2010. jan. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pár falat után lányom a nyelvével kifelé tolja a kaját, ha nem ízlik neki.
2010. jan. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha eszi ízlik,ha nem eszinem ízlik. ez ilyen egyszerű is lehet néha
2010. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az első kanállal a mai napig mindenre savanyú arcot vág.

A második kanálra meg cuppog.

Ha nem tetszik neki vmi, azt egyszerűen nem eszi meg.

Összeszorítja a száját és így mosolyog nagy huncutul.

2010. jan. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!