Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Majdnem tíz hónapos babának...

Majdnem tíz hónapos babának szalonnát adni?

Figyelt kérdés
Párom szüleinél lakunk. Az apja ma elkezdett hőbörögni, mert a párom rá szolt, hogy ne adjon szalonnát a gyereknek. Ki kelt magából, hogy mi nem adunk enni a babának, meg hogy miért baj az, hogy szalonnát akar adni neki. Már nem ez az első est, hogy azt hiszi, hogy neki kell nevelni, gondozni a fiunkat. Pedig kb. 7 hónapos koráig nem is fogta meg, és nem is játszott vele. Próbáltam megmagyarázni, hogy mi még nem adunk ilyet a babának, de kiabáláson kívül, és okoskodáson kívül nem jutottunk semmire. A párom is kikelt magából, pedig tényleg nyugodt ember, kiabálni sem hallottam még igazán.
2010. jan. 10. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ők más generáció,mikor a párod volt gyerek még más volt a divat a hozzátpálálásba. Jol tetted neki,hogy megmondtad. Egyébként pl husos szalonnának a husis részéből kaphatna már,ha apósod nagyon szeretné (jobb pl mint a virsli) ,az legalább hust is látott.Viszont zsirosat ne szerintem mert attól fájhat a pocija.
2010. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen !!! Apósom a fehér szalonnát részesíti előnyben. Egyébként igen csak nehéz az ifjú úrral, mert nagyon finnyás, nem mindent eszik meg. kb. 8 hónapos koráig szinte csak az üvegeset ette meg, elég húzós volt anyagilag. Most már eszik egy pár főtt kaját, de még mindig az üveges a favorit, pedig könnyebb lenne, ha nem azt kedvelné. Ez is bántja a csőrét apósomnak.
2010. jan. 10. 22:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónapos a lányom, de még mindig nem adtam neki szalonnát, ráérünk még.Zsíros, és nehezen emészthető,miért kellene egy kisbabának szalonnát adni.Sovány húsokat meg főzelékeket adj inkább neki.
2010. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ennyi idős korban úgy intéztem el a dolgot, hogy pl a sonkánál volt ilyen esetem, vágtam egy pici kockát és odaadtuk - ő már evett akkor majdnem mindent, darabosat már régóta. Persze a manónak rögtön felcsillant a szeme és azóta a sonka a kedvence. Had kóstolja meg, ha finnyás úgyis kiköpi, apósod meg nem ad neki többet akkor úgyse. Ha meg megeszi azt az egy falatot mégis mi baja lehet tőle??
2010. jan. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pont a fehér szalonna túl sós egy 10 hónaposnak. Emellett nyers, akárhogy is nézzük. próbáld elmagyarázni az apósnak, hogy ha szereti a gyereket, olyannal etesse, ami neki való, ne füstölt hússal meg szalonnával. Igen, amikor mi meg ők voltak gyerekek, mindent hamarabb kezdtek adni Az én szomszédnénim is büszkén mesélte, hogy az ő fia 3 hónaposan füstölt szalonnát meg töltött káposztát evett. Az akkor volt, most meg most van, én meg nem ő vagyok.
2010. jan. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Ismertem egy nagymamát, aki beetette szalonnával az unokáját. Mert hogy a baba kérte!

No kérem az a gyerek 3 napig élet és halál között lebegett, a szülők először nem is tudták mi a baja, mert a nagyi nem árulta el, hogy mit csinált! Kiderült aztán, hogy nem csak szalonnát, de vöröshagymát is kapott a gyerek. Méghozzá egy egész kis fejet, és egy egész szelet szalonnát.

Gratulálok az olyan nagyszülőkhöz, akik így akarják a picit etetni!


(megjegyzem az én anyósom a 6 hónaposomnak akart adni sonkát, mert hogy cuppogott mikor ette, persze azóta nem hagyom őket kettesben)

2010. jan. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Így van, ne hagyd magad. Az én párom szülei is kiborítanak minket, hogy hol ezt, hol azt akartak a fiunknak adni. A párom viszont kerek perec megmondta nekik, hogy én vagyok az anyja, én vagyok a főnök, ha valamire azt mondom nem, akkor nem. Ha valami baj van, úgyis enyém a felelősség is. Persze szoktak motyogni (főleg a papa), de engem nem érdekel. És még így is volt, hogy mikor egy pillanatra félrenéztünk, már adtak a gyereknek olyan kaját, amit mi még nem akartunk. Sajna ők már generáció, másképp látják a világot. Annó engem is megetetett a nagymamám 6 hónaposan töltött káposztával anyukám tudta nélkül, de nem lett bajom. Csak éppen azt nem veszik tudomásul sokan, hogy mi van, ha esetleg mégis baj lesz??? Nem kell sok, pl. nagyon megfájdul a gyerek hasa, akkor ki fogja vigasztalni, amíg üvölt szegény? Persze, hogy az anyja!


Kitartást és sok türelmet kívánok a kedves nagyszülőkhöz!

2010. jan. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Nem tudom ki volt ilyen helyzetben még, de "apósom" nem azért adna a gyereknek, mert ő ebben nőtt fel, csak azért adna mert azt mondtuk, hogy még nem adunk neki, szóval teljes mértékig nem a babát nézi, csak ellenkezni akar velünk, keresi a konfliktust.
2010. jan. 11. 09:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!