Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtok a babátokra cipőt?

Mikortól adtok a babátokra cipőt?

Figyelt kérdés
Az én babám már kapaszkodva jár.Gondoltam,hogy szokja adok rá.Vagy mikor már magátol megy és kintre.Ti hogy csináltátok?
2010. jan. 10. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Amint felállt. Jó ha kicsit tartja a lábát, ráadásul meg is kell tanulnia benne mozogni. Először gátolja, és bukdácsolni fog benne. Ezért szerintem minél előbb. Ráadásul van benne betét is, ami lúdtalp és bokasüllyedés ellen állítólag jó, bár én is ilyen cipőben jártam mégis akkora bs-em és lúdtalpam van, hogy gágog.
2010. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én bentre nem adok cipőt, csak egy vastagabb zoknit. A lábizmoknak szüksége van arra, hogy mozoghassanak, ezt a cipő (még a legjobb is) gátolja. A járásban, a talp megtámasztásában nagy szerepe van a lábujjaknak is, azok sem tudnak a cipőben megfelelően mozogni Addig míg nem jár önállóan, kintre se kell cipő, nem hinném, hogy letennéd. A cipő egyetlen szerepe a láb tisztán és melegen tartása, meg a külső behatástól való védelem. Csak akkor van rá szükség, ha a gyerek már önállóan tud menni.
2010. jan. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
[link] Itt egy cikk a témában!
2010. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Amikor a gyerekek felállnak, a bokájuk össze-vissza áll. Ez teljesen normális. A kicsiknek ilyenkor még kusza a lábtartásuk, kidől, bedől a bokájuk, de ez körülbelül három hónap alatt rendeződik. Sok gyerek ebben az időszakban lábbujjhegyre áll, vannak, akik így is járnak. Ez erősíti a talp- és a boka körül elhelyezkedő izmokat. Mindenképpen kapaszkodniuk kell még valamibe, de ne a szülő legyen ez! Ne járassák a gyereket a kezénél fogva, hagyják, hogy kapaszkodva haladjon a lakásban.


Mikor vegyük meg az első cipőt?

Amíg a kicsi nem tanul meg járni, nem kell neki cipő, azzal csak kikapcsoljuk a talp funkcióit, mert nem tud a lábával karmoló, kapaszkodó mozgást végezni. Ha hideg van, adjunk rá tapadókorongos zoknit, melegben lehet mezítláb is. A cipő akkor kell, ha a gyerek jár. A lakáson belüli mozgást nem nevezhetjük járásnak, ott egy kicsit szaladgál, majd felmászik valahová, aztán leül, esetleg mászik. A lakásban nem sétálgat a kicsi, oda nem kell cipő.


Az első cipő

Arra mindenképpen figyeljünk, hogy teljes értékű lábbeli legyen a gyermeken. Ha csak a hideg miatt adjuk rá, akkor se mamuszt vegyünk, hanem igazi cipőt. Ennek zárt, kemény kérge van, a sarkat jól tartja. Fontos, hogy a kicsik minden lábujja kényelmesen helyezkedhessen el benne. A zokni se legyen feszes, ne szorítsa össze a gyerek ujjait. A cipő talpa legyen egyenes. Lehet benne esetleg egy kis emelés a lábboltozat helyén, de ne magas, csak jelzésértékű legyen. Ha a lábboltozatot alátámasztjuk, az izomzat nem fejlődik megfelelően, éppen ezért ma már nem tartják megfelelőnek a régebben olyan divatos, betétet tartalmazó cipőket."

2010. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Köszönöm, ez számomra is hasznos volt. Azt hiszem hanyagolni fogom a cipőt, míg meg nem tanul járni.
2010. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mi sem adunk rá itthon cipőt (3 hónapja megy), csak kint. Én egy ortopédorvos ismerős tanácsára csinálom így és bevált.
2010. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. jan. 11. 09:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!