Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hósom szinte alig iszik!...

14 hósom szinte alig iszik! Más gyermeke is Csinálja ezt? Aggaszt!

Figyelt kérdés
Reggel tápi, este tápi. Eszik főzit,gyümit, stb...jó evő, de a darabossal, felnőtt étellel hadilábon áll. Próbáltam csőrösből, sima pohárból, két korty elég. Étkezések után sosem iszik. Teát/vizet, mindent próbálgatok:( mikor délután elalszik, elötte iszik cumisból ugy 30-40 ml teát, meg talán délután mégegyszer és ennyi. Nagyon keveslem és nem értem, miért van ez. Nem aggasztó? Van itt olyan baba anyuja, akik ugyanigy vannak? Valami ötlet?
2010. jan. 10. 16:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Tápit is fekve eszi, az ivás is szinte csak igy megy:(
2010. jan. 10. 16:08
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia. Lányom 13 hónapos. Változó. Vannak napok, mikor kb. egy-másfél üvegnyi babateát iszik meg. (vízből max. 2 korty, a harmadikat már kiköpi, azt pohárból kapja). Szóval a babatea. Az üvege 125 ml-es. Van, mikor egy üveggel iszik meg egy nap, és van, mikor 4-et is. (Igaz, akkor enni nem nagyon akar). Nálunk is reggel-este tápi van még. (200-200 ml-t iszik reggel-este).


Néha a levesemből viszont bekanalaz 2-4 dl-t is. A leveseket imádja, és az is folyadék :)

2010. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam 16 hónapos és ő is nagyon keveset iszik. Reggel-este tápszer, ebédre főzeléket kap, uzsonnára Sinlacot gyümölccsel, ezek után iszik pár kortyot (néha víz, néha tea, néha gyümölcslé), meg étkezések között is néha, de összesen kb. 100-150 ml tea fogy el egész nap. Szóval ennyi a folyadék + a tápszer (olyan 4-500 ml). Említettem már a védőnőnek nem igazán mondott rá semmit, de engem is aggaszt, legközelebb újra rákérdezek.
2010. jan. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 14 hós, és ő sem iszok sokat. Kaja után szinte sose, ahogy írod, reggel+este összesen 3-4 dl tej, Nap közbe és éjjel együtt kb 1,5-2 dl babatea. Nem tudok többet belenyomni, ha iszik is általában pár kortyot egyszerre. Többet csak ha nagyon melege van, vagy éjjel ha felkel és szomjas. Akkor ő is fekve iszik, de nem csodálkozom rajta, szopizni is mindig fekve szopott. Én is aggódok néha, de ha neki ennyi elég. Van a családba olyan(anyukám pl. néha azért eszik egy kis sós valamit, hogy tudjon inni), aki alig iszik, lehet rá ütött. Nem látom hogy baja lenne, szerintem semmi bajuk.
2010. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok újra. Ja, azt nem is írtam, a teát a cumisüvegből az enyém is csak fekve issza!! A reggeli és az esti tápszert is fekve. Máshogy nem is menne.. (a levest kanalazom neki, az a két három korty víz meg pohárból megy).
2010. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor abbahagyom az ezen való parázást, amugy is tiszta ideg vagyok, ha egy -kèt nap nem ugy eszik:( köszi mindenkinek!
2010. jan. 10. 17:14
 7/7 anonim ***** válasza:

14 hónapos kisfiam is nagyon keveset iszik, de ő még szopizik reggel, este és éjjel legalább kétszer. Sajnos nappal alig tudom rávenni az ivásra, sokféle innivalóval próbálkozom, felváltva kínálom meg teával, gyümölcslével, vízzel. Próbálom csőrös pohárból, rendes pohárból én is, a pohár mintha jobban bejönne neki.


Sajnos most elkaptunk mind a ketten egy hasmenéssel járó vírust, és most aggódom igazán, mert nagyon kellene innia. Még a hasfogó port sem tudom becsempészni az italába, mert úgy meg végképp nem hajlandó elfogadni. Szóval ne aggódj, de azért próbálkozz kitartóan, mert most látom, muszály rászoktatni őket az ivásra.

2010. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!