Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Na most hogyan tovább?

Na most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kislányom egy hét múlva 5 hónapos lesz. Egy hónapja elkezdtük a kóstoltatást. (tápszeres baba) Nagyon szereti a gyümölcspüréket. A gondom az, hogy mivel mindjárt 5 hónapos adhatom neki az 5 hóstól való bébiételeket ha betöltötte? Hiszen még a 4 hónaposokat sem ismerjük rendesen. (kap egy félét, aztán várunk egy-két napot nem lesz e baja tőle stb) Aztán azon vettem észre magam, hogy mindjárt 5 hónapos. Ez volt kisebbik gondom.

A másik az, hogy nem tudom mennyi tej alapú táplálékra van még szüksége. Ugyanis ha minden étkezésnél bébiételt kapna ő persze meg enné, hiszen imádja. De tudom, hogy tápszer kell még neki, de mégis menyi?


2010. jan. 9. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

szia! mi pont ugyanitt tartunk...

szerintem folytasd a kóstoltatást 4 hóssal. De mehet már egy-két 5 hós is, valami egyféle íz... hirtelen nem is jut eszembe egy 5 hótól adható se :) reggel-délben-este én még mindenképpen tápit adnék egy ideig... aztán majd az ebédet váltanám. Úgyis eltelnek a hónapok, hipp-hopp egyéves lesz.

Én így csinálnám, de hátha mások már tapasztaltabbak

2010. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem egyszerű dolog ez a hozzátáplálás :))

Várom még a válaszokat!

2010. jan. 9. 17:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Hát ez a hozzátáplálás tényleg nem könnyű. A kisfiam tegnap töltötte be a hat hónapot, a hozzátáplálást kb. akkor kezdtük mint ti. Mindenhol azt olvastam, hogy az ilyen korú babáknak napi 500-700 ml tejet/tápszert kellene még fogyasztani. Ezért próbálom úgy szervezni, hogy kb. ez meglegyen, ami nem könnyű, mert bár a kisfiam nagy baba, mégsem fogyasztott annyi tápszert és anyatejet (feles baba) amennyit a "protokoll" írt. A hozzátáplálásban próbálom a táblázatokat betartani, mert pl. hiába írják egy burgonya-brokkoli bébiételre, hogy 4 hónapostól adható, én nem adtam neki, mert a védőnőnk is és a könyvek is azt mondták, hogy brokkolit 5-6 hónapos kortól adjunk... Nem akarok hosszú lenni, tehát a fiam reggelre szopizik+tápszert kap, délelőtt gyümölcsöt, ebédre főzeléket, amihez még kap tápot (nem váltottuk ki az ebédet), délután sinlac gyümölccsel, vagy HA gabonapép, este tápszer. Remélem, segítettem.
2010. jan. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!