Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek a babája...

Anyukák, akiknek a babája későn fogadott el más ételeket az anyatejen, tápszeren kívül, végül hogy sikerült? Teljesen el vagyok kesereve!

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
mennyi idős a babád? az enyém anyatejes, 1 éves, még mindig szopik, de már eszik majdnem mindent, amit mi. nem volt ez mindig így. 6 hósan kezdtük, pürékkel, egy ideig, kb. 2 hétig megevett mindent, amit adtam neki, tapsikoltam örömömben. utána meg hirtelen nem fogadott el semmit, csak kb a banánt meg a körtét, meg a kenyeret. ez ment hónapokig. kb. 3-4 hete hajlandó jelentős mennyiségben mást is enni, mint cicit. nem csináltam semmit, csak nem erőltettem. minddent kínáltam neki, de semmit sem erőltettem. szép lassan kialakult.
2010. jan. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így csináltam, nem erőltettem semmit, pedig az elején nagyon nehéz volt. Anyukák mondták kóstoltassam csak, és ne ijedjek meg ez 1-2 kiskanálnyi kaját jelent, vagy akár őszilevet, almalevet. Még rá kell hangolódnia, hogy más is létezik a tejecskén kívül. Aztán a sütőtökbe nagyon beleszeretett, azt evett először rendes nagy adagban. Előtte csak almát és őszibarit pürésítve. A Sinlac pépért se volt oda, bár mondta az orvos, hogy keverjem a gyümölcsökhöz, zöldségekhez, mert egy időre megállt a súlygyarapodása.
2010. jan. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ui: mi is fél éves kor után kezdtük a kóstoltatást.
2010. jan. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most vagyunk 7 hónaposak, 5, 5 hónapos korában elkezdtünk óvatosan kóstolgatni, tetszett neki az alma, banán, barack, sütőtök, már evett is néha-néha több kanállal. Majd a krumpli nem tetszett neki, de almával azt is nyelte. Pár napja pedig egyszerűen ordít ha meglátja a kanalat, és én nem tudom, erőltessem-e, nem tenném, ha valaki "garantálná", hogy nemlesz semmiféle károsodása ha még pár hétig nem eszik rendesen, gondolok itt vashiányra például. A súlya egyébként lassan, de gyarapodik.
2010. jan. 8. 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz neki! Ne erőltesd, vagy akkor inkább cseppekben add neki a vasat (pl. béres csepp), hogy azt biztosítsd. De ha erőlteted szerintem annál később fogja csak elfogadni, és meg fogja utálni az egészet.

Nálunk is voltak problémák, tápszeresek a babáim, 4 hónaposan kezdtük. Az első pár hétben (talán volt egy hónap is) egész jól ment, sárgarépa a kedvenc, őszibarack, banán ezek is csúsztak, ráadásul már kiváltottunk egy étkezést is majdnem. Aztán valami történt, egyikük egyáltalán nem fogadta el, rögtön kiköpte, a másik kettő pedig úgy 10 kanál után kezdett el sírni. (hármasikrek) Aztán úgy voltam vele, abbahagyom majd két-három hét múlva folytattam (ezt is csak azért,mert két orvos is lecseszett, hogy már rég enniük kellene, már húsokat is) Ekkor már majdnem 6 hósak voltak, elkezdtük és azóta eszik is szépen, már az ebéd és az uzsonna is ki van váltva. Pedig még "csak" 6,5 hónaposak.(szóval kb. 3 hete)

Remélem, nektek is sikerül!

2010. jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi 5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Nagyjából 9 hónaposan tudtam kiváltani egy étkezést, addig szinte csak szopni akart. Aztán 9 hónaposan elkezdtem az elválasztást, és már adtam neki tápszert is. Nem adtam neki egyáltalán szopit, csak reggel-délben-este, közben soha. Ezeket szépen kiváltottuk tápszerre 10 hónapos korára.

Szóval 9 hónaposan, mikor már nem szopott annyit, akkor evett először rendesen. Akkor még csak 1 hozzátápit kapott. 10 hónaposan napi 2-szer rendes étel. Majdnem 1 éves volt már, mikor napi 3 rendes étel lett, másik kettő tápszer.

Most 13 hónapos, reggel-este tápszert kap, közben tízórai-ebéd-uzsi rendes kaja: gyümi, főzelék, joghurt, stb.


Látod, nekünk nagyon nehezen ment, mégis most már minden remek, és minden úgy van, ahogy a nagykönyvben le van írva.

Ne legyél elkeseredve és ne erőltesd semmiképpen!!!

Engem rendszeresen leugatott a védőnő, hogy már ezt kéne, már azt kéne, de nem foglalkoztam vele. Még jó is! A babám imád enni, egyszerűen csak későn ért meg erre a feladatra. Most már tényleg mindent megeszik, egyáltalán nem válogat! Nagyon türelmes voltam vele és soha nem erőltettem semmit. Ha nem evett, hát nem evett.

Annyi volt még, hogy amíg szopott, úgy fogadta csak el a rendes kaját, ha előtte legalább 2 órát nem szopott és ha friss és kipihent volt!


Remélem tudtam segíteni, remélem értelmes voltam, már kicsit álmos vagyok, elnézést.

2010. jan. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!