Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszatérhet a sárgaság?...

Visszatérhet a sárgaság? Kisfiamnak sűrű volt a vére mikor megszületett, és kicsit sárga is volt.

Figyelt kérdés
Kapott infúziót, hígult a vére, a színe is javult. Azt mondták, hogy a sűrű vér miatt lett a sárgaság. Ma egy hetes és 2 napos. Túl nyugodt, nem igazán aludt ma, inkább csak nézelődött. Férjem folyton azt mondogatja, hogy sárga. Én nem látom, hogy sárgább lenne, mint a kórházbab. Lehet, hogy visszatért a sárgasága, azért ilyen kis nyomott ma?
2010. jan. 8. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:

igen,visszatérhet.Még nagyon pici.Megfelelő mennyiségű anyatejet/tápszert evett ma?

Mert ha nem akkor ismét besűrűsödik a vére és újból sárgul.

Ha nem aluszékonyabb,bágyadtabb az előző napokhoz képest és rendesen evett akkor nem lehet nagy baj,lehet,hogy csak a front.

2010. jan. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia, az én babám 1 hétig intenzíven volt, mert "kifejezetten icterusos" volt, ahogy a zárójelentés mondja 8vagyis nagyon besárgult). azóta nem tért vissza, 1 éves. és aluszékonynak meg végképp nem mondanám... :D de ha aggódtok, szerintme nézessétek meg.
2010. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem több héttel születése után sárgult be újra a lányom. Szoptasd sokat, ha szoptatsz, az leviszi a sárgaságot. Napoztatni kéne, az is segít, bár ilyen időben? Tedd az ablak mellé,hogy többet érje őt a fény. Ha sárga, akkor aluszékonyabbak is.

Ha nem enyhül a sárgasága, akkor mutassátok meg dokinak. Lányom csak enyhén volt besárgulva, a fényképek jobban visszaadták, hogy sárga. Szabad szemmel kevésbé láttuk.

2010. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szemfeherjen veszed eszre, ha az sargas, akor visszatert a sargasag. Az ablak melle hiaba teszed, az nem segit, csak ha szabadban vagytok, es igy suti a nap, csak hat most, ilyen idoben...de ha kicsit kisut a nap, akor menj vele ki, az segit. A kisfiamnak 3 honapos koraban mult el a sargasaga, de o gyogyszert is kapott ra.
2010. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A szemén sajnos nem veszem észre, mert az sárga volt a kórházból kijövet is. Az előbbi etetésnél adtunk neki babavizet, de szerintem az egészet kiböfizte. Eszik, de én valahogy úgy érzem, hogy keveset, pedig szerencsére tejem van bőven. Kb 3.5- 4 órákat alszik.


Nagyon- nagyon aggódom, nem szeretném, hogy baja legyen, és vissza kelljen vinni a kórházba:'(.


Ha a vizet kevernénk a tejemmel, akkor könnyebben meginná, és maradna meg benne?


Köszönöm az eddigi válaszokat is!

2010. jan. 9. 00:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!