Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor mit tegyek hogy önállóan...

Akkor mit tegyek hogy önállóan aludjon? Ha nem jó sírni hagyni?

Figyelt kérdés

Praktikákat várok módszereket de olyat amit itt le tudtok írni ne honlapot nekem nincs sajnos pénzem arra hogy könyveket vegyek többfélét hogy ha egyik nem válik be akkor legyen másik is vagy cd-ket hanem ha egyik módszer bevált a lényegét írjátok le nekem köszi.

Nem szeretném ringatni és nem szeretném hogyeszközök kelljenek ahhoz hogy aludjon szeretném ha egyedül el tudna aludni.Lehet azt mondja valaki korán van lehet hogy valaki szerint késő.Ez most már mindegy sajnos most jutottam el odáig hogy rájöttem így nem jó tehát hogy én altatom és próbáltam otthagyni tegnap tettem is fel kérdést vita is volt belőle de azt hiszem ez sem megy mert vagy egy óra ordítás után alszik el de akkor is csak fél órát ja 9 hós kérlek segítsetek és legyetek megértőek

ja és síni hagytam 3 napig de nagyon ordít köhög hüppög egy idő után és akkor nem mindig bírom ha kiveszem akkor is nagyon sok idő kell hogy megnyugodon.


2010. jan. 8. 14:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Más is járt így? Lelkiismeretfurdalással megy csak? Ti hogyan tettétek túl magatokat? Megmarad a kis lelkében? Befolyásolja a későbbi kapcsolatunkat?

Ezt a kérdést tegnap tettem fel és akkor leírtam miket próbáltam szóval abból most csak az emelném ki hogy este nincs gond nálunk is van szertartás délutáni játék után fürcsi öltözés kajci ágy még általában ébren és alszik csak ritka eset ha nem igaz estére el is fárad ma fél órát!aludt napközben otthagytam 1 óra ordítás után ennyit aludt de enni nem biztos hogy mindig így fog főleg ha velünk vacsizik majd és napközben vagy ha éjjel felébred akkor nagy gond van ezért kérdezek még írjatok mi van még?nálunk a legutolsó azb otthagyás előtt az volt hogy ki kellett vinni az erkélyre beöltözve és semmi ringatás után 2 perc és elaludt de egyre nehezebb ezért ez kivitelezhetetlen lesz de volt itt már minden

2010. jan. 8. 18:23
 12/16 anonim ***** válasza:

Én 2 hós koráig altattam a hasamon.Aztán betettem a kiságyba,és ott ébredt fel.Majd egy idő után bevittem a kiságyba,odaültem mellé,és simogattam le a szemét,míg el nem aludt.Később már fürdetés után megvártam,míg dörgöli a szemét(tehát jó álmos)és bevittem a kiságyba.Magától becsukta a szemét és aludt...már nagyon álmos volt.3 hós kora óta csak beviszem mikor már látom,hogy jó álmos,puszi,simi,és kimegyek a szobából.10 perc se telik el mikor ránézek,és már alszik.

Ja..és cumizik.Tápszeres.

2010. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

a felvesz/leteszről: miért járna lelkiismeretfurdalással? nem egészen értem. Az hogy ott állsz mellette órákig és mindig felveszed ha sír? egyáltalán nincs közben magára hagyva, végig ott vagy mellette és megvigasztalod. Ez az anyuka számára az egyik legnehezebb és a baba számára a legkönnyebb megoldás arra, hogy megtanítsd egyedül elaludni.

Sokan csak azért nem csinálják, mert tényleg iszonyú nehéz. Ahogy az előzőekben írta egy anyuka, 9 óráig ezt csinálni, le a kalappal előtte!! De a babájának most sokkal jobb, mert nem függ az anyja mellétől, a ringatástól stb... hogy el tudjon aludni. Ez nagy ajándék! Erre gondolj, miközben sír.

Semmiféle gondot ez nem fog okozni a kettőtök kapcsolatában, nem fog sérülni a lelke, mitől is sérülne?? Inkább csak önállóbb lesz, ami mindkettőtöknek csak használ.

Az a baj, hogy mostanában az a szélsőséges nézet a divat, hogy a babát mellen kell elaltatni, vagy úgy ahogy neki a legkellemessebb, ringatva, kocsiztatva, a szülő ágyában akár a gyerek 3-éves koráig, merthogy úgyis leszokik róla ha "eljön az ideje". A Kismama újságból és a legtöbb fórumból mindig ez folyik... épp ezért ha valaki egy egészséges arany középutat szeretne választani, rögtön lelkiismeret furdalást ébresztenek benne, hogy mi az hogy ő nem elégíti ki maximálisan a baba igényeit?

Ezeknek a szülőknek ajánlom a Segítség szülő vagyok című műsort, ahol ovodás korú gyerekek ordítanak és toporzékolnak ha a szülő a saját ágyába akarja tenni őket, vagy 2 éves korukig csak úgy tudnak elaludni ha az egy szülő 20 percig ringatja őket...

nem azt mondom, hogy ez mindenkinél így lesz, de nagyon is benne van a pakliban.

Szerintem az hogy a babánkat önállóságra neveljük már az első perctől kezdve nem rossz dolog, hanem a feladatunk! Persze mindig korához mérten. Az egyedül elalvásra minden csecsemő képes, csak szoktatás/tanítás kérdése az egész.

2010. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
utolsónak nem felvesz leteszről beszéltem ott hanem az otthagyásról nem tudom sajnos belinkelni de tegnap tettem felezt a kérdést van sok válsz nekem is több kommentem
2010. jan. 8. 20:17
 15/16 anonim ***** válasza:
Az enyém úgy aludt el, hogy hason feküdt a kiságyban, és ringattuk a fenekét, meg a hátát (inkább úgy mondanám, hogy finoman lökdöstük). Az elején ez kb. 20 perc volt és néhány napig félig belógtam a kiságyba, és köréraktam a karom, mintha kézben lenne, de a 3-4. naptól már én nem kellettem, csak a ringatás, és két hét után már elég volt kettőt hármat rázni rajta, és már aludt is. Nekünk ez vált be, a mai napig elalszik így, még ha nyűgös is. Ha ezt kipróbálod, akkor számíts rá, hogy az első két nap nyűgös-sírós lesz, de ha megállod, hogy kiságyban vigasztald és nem veszed ki, akkor ő is átszokik.
2010. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ja, értem :) az otthagyásról: engem sosem vett fel anyukám, csak akkor ha volt valami "dolga" velem, pl tisztába tevés, etetés. Ha aludnom kellett és csak sírtam, akkor nem vett fel, mert akkoriban ez volt a divat. Az égvilágon semmi bajom nem lett tőle, a kettőnk kapcsolata is mindig nagyon jó volt, kötődöm, bizalom is van. Nem azt mondom, hogy ez a jó megoldás, de az HÜLYESÉG hogy ettől a gyerekkel nem lesz majd jó a viszonyod. Én ahogy fent is írtam, az arany középút híve vagyok :)
2010. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!