Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor mit tegyek hogy önállóan...

Akkor mit tegyek hogy önállóan aludjon? Ha nem jó sírni hagyni?

Figyelt kérdés

Praktikákat várok módszereket de olyat amit itt le tudtok írni ne honlapot nekem nincs sajnos pénzem arra hogy könyveket vegyek többfélét hogy ha egyik nem válik be akkor legyen másik is vagy cd-ket hanem ha egyik módszer bevált a lényegét írjátok le nekem köszi.

Nem szeretném ringatni és nem szeretném hogyeszközök kelljenek ahhoz hogy aludjon szeretném ha egyedül el tudna aludni.Lehet azt mondja valaki korán van lehet hogy valaki szerint késő.Ez most már mindegy sajnos most jutottam el odáig hogy rájöttem így nem jó tehát hogy én altatom és próbáltam otthagyni tegnap tettem is fel kérdést vita is volt belőle de azt hiszem ez sem megy mert vagy egy óra ordítás után alszik el de akkor is csak fél órát ja 9 hós kérlek segítsetek és legyetek megértőek

ja és síni hagytam 3 napig de nagyon ordít köhög hüppög egy idő után és akkor nem mindig bírom ha kiveszem akkor is nagyon sok idő kell hogy megnyugodon.


2010. jan. 8. 14:57
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ja tápszeres és reggel este eszik csak azt naközben már szilárdat
2010. jan. 8. 14:58
 2/16 A kérdező kommentje:
bocsi utolsó szó megnyugodjon
2010. jan. 8. 14:59
 3/16 anonim ***** válasza:
Szia! Hát nagyon kíváncsi vagyok a válaszokra mert ugyanebben a cipőben járok a 9 hónapos lányommal :(
2010. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Írj Nekem egy privit, és este (akkor otthon leszek) elküldök Neked egy fájlt, egy jó kis leírás amúgy, amiben le van vezetve, hogy hogyan kell ezt csinálni. Először jót röhögtem rajta, aztán megpróbáltam, és működik. Még mindig nem akarom elhinni, pedig kislányom már hónapok óta egyedül alszik el.
2010. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Háááát, azért sirni ne hagyd... Én újszülött korától a saját ágyában altattam, persze álomba ringattam, majd úgy tettem le, ha erre felébred, akkor megint kezdődött az egész elölről, nah az kemény volt, mert soxor altattam újra. Mikor kicsi volt, sokat játszottam vele az ágyában, hogy jól érezze magát ott is. 3 hósan elértem azt, hogy ahogy letettem, már fordult is be oldalra és aludt. Persze voltak nehéz hetek, mikor öntudatra ébred a kisasszony és ellenkezett, én ilyenkor a felvesz letesz módszert alkalmaztam... most 11 hós, ha látom, hogy nehezen alszik el, szólongat, akkor felveszem, ringatom pár percig majd visszarakom az ágyba, általában ez beválik. De ez már nagyon ritka, magától alszik el. Akkor is sir a babád, ha ottmaradsz az ágya mellett? Próbáld simogatni, megnyugtatni.... türelem.
2010. jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok, ezt ne csináld, hogy órákat hagyod ordítani, mert totál elveszíted a bizalmát, sőt, társítja a kiságyat azzal az érzéssel, amit érez, mikor sír. Persze, OK, hogy még csak párszor fordult elő, szóval még semmi sem késő, ne aggódj.
2010. jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
igen akkor is sír mivel le van engedve az ágya nagyon nehéz gubbasztani görnyedni na meg ha éjszaka ébred(bár ez ritka)és akkor nem akar aludni akkor meg 18-20 fok van nála mert csak úgy tud aludni én meg megfagyok ott állva ég ha fel is öltözöm kialvatlanul az ember duplán érzi a hideget
2010. jan. 8. 15:12
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, hogy hogyan csináltuk, bár mi 6 hetesen kezdtük el, neked lehet picit nehezebb lesz, mert már jobban megszokta, de biztos, hogy a te babád is meg tudja tanulni, minden baba képes rá :)

Legyen napirendetek, hogy a babád már eleve tudja, hogy most alvás jön. Vezess be egy altatási szertartást, mindig ugyanazt ismételd.

Ha látod, hogy fárad, kezd el (besötétítés, esetleg altatódal, a kedvenc állatkája is mehet vele az ágyba stb)

Tedd be az ágyba. (tudom egyből rá fog kezdeni)

Fedd fel és nyugtasd meg, ha abbahagyta a sírást, rögtön tedd vissza újra. Ezt nekünk volt hogy 6-szor is meg kellett ismételni, általában 20 percig ez ment, de nálatok szerintem tovább fog tartani, mert már nagyobb, elképzelhető, hogy elsőre 50-szer is fel kell venned...

szóvar ezt csak akkor kezd el, ha tényleg elhatároztad, hogy végigcsinálod,

Nehéz és a baba sokat fog sírni, de ilyenkor arra gondolj, hogy nem azért sír, mert most valami rosszat teszel vele, csak azért mert egyszerűen hiányolja azokat a dolgokat amiket megszokott, és nem érti, hogy most akkor mi van.

De egy idő után szépen megtanulja, hogy ilyenkor alvás van, és hiába sír, akkor sem ringatod el, mert egyedül kell elaludnia, hidd el ez működik!! És csak jót teszel ezzel a gyerekkel, hiszen megtanítod egyedül a elaludni! Ez az egyik legfontosabb dolog szerintem, amit szülő megtaníthat a pici babájának :)

kitartás és sok sikert! :)

ja a mi babánk nagyon nehéz eset volt, de 3 hónapos korára már nem volt gond az elalvás, csak leteszem (ébren) és kijövök a szobájából.ennyi. úgyhogy szerintem megéri :)

2010. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyanazt csináltam, mint az előttem válaszoló. Én 2 hónaposan szoktattam be az ágyába, addig csak rajtam volt hajlandó aludni a kislányom és akkor is csak úgy, ha én ülő helyzetben voltam. Egy rémálom volt addig az életünk, de sajnos nem tudtam mit csinálni, mert a kórházban elkapott egy fertőzést amikor született és emiatt epetúltengése lett és folyamatosan szenvedett szegénykém. Amikor meggyógyult, akkor elhatároztam, hogy ez így nem mehet tovább, mert már teljesen kész voltam, nem aludtam már 8 hete. A helyzet elég nehéz volt, hiszen ő azt szokta meg egész addigi életében, hogy rajtam alszik függőlegesen.

Én is a felvesz letesz módszert alkalmaztam, ugyanúgy ahogy az előttem hozzászóló anyuka is tette. Az első éjjel szörnyű volt, már majdnem feladtam, amikor 9 óra kínlódás után végre elaludt a kis manóm. Napról napra csökkent a kínlódás és már 2 hete meg sem nyikkan amikor este lerakom aludni. Sőt már a délutáni alvás is az ágyikójában van.

A szertartásunk: fürcsi, hálózsák, szopi, büfi félhomályban, kis altató versike felolvasása, jóéjtpuszi, rongyocska a fej alá és alvás hason. Lekapcsolom a villanyt, ő bekapja 3 ujját szopni és alszik mint a kisanygal 8-2-ig, akkor szopi félálomban és alvás tovább 6-ig.

12 hetes kislány anyukája

2010. jan. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, RIP Tracy Hogg
2010. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!