Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem hajlandó elaludni sem...

Nem hajlandó elaludni sem napközben, sem este magától már 4 hónapja? Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Hat hónapos koráig fogtam letettem, és vigyorgott. Mikor néhány perc múlva benéztem hozzá már aludt. Most meg...... Ha a kiságy felé közeledünk már üvölt, mint a sakál. Általában csak cicin alszik el, vagy ha nem is cicin, de ölben. Ha leteszem, kb. 5 perc múlva üvöltve ébred. Próbáltam azt a módszert, hogy hagyom sírni két percig, bemegyek, megpróbálom lenyugtatni, kijövök, aztán megint két perc sírás, stb-stb. De ő nem sír, hanem úgy üvölt, hogy még az utcán is hallják (nem lakótelepen lakunk, hanem kertes házban). A másik, hogy amikor bemegyek - a korábbi tanács szerint nem vehetem ki a kiságyból, csak vízszintbe szabad helyeznem, egyesek szerint ne szóljak hozzá, mások szerint beszéljek hozzá kedvesen - nem nyugszik meg, csak akkor, ha magamhoz ölelem. Most mitévő legyek? Szeretném először a délutáni alvást megoldani legalább, mert akkor nincs itt a párom, és egy kis sírás belefér. Este ő a fenti módszertől olyan ideges lesz, hogy ő is elkezd üvölteni, hogy mit csinálok én ezzel a szegény gyerekkel. Szóval mit tanácsoltok? Ja éjszaka velem alszik a fentiek miatt.
2010. jan. 7. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Én gyermekem is ilyen idős, és ugyanez a helyzet nálunk is. Sajnos nem tudok Neked segíteni, mert magunknak sem tudom megoldani a problémát. Általában minden elalvás előtt küszködünk egy órát és utána alszik egy órát. Már bele vagyok fáradva, de nem látok megoldást, csak az idő. Így csak nem marad?! Kitartást Neked is!!!!
2010. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád?
2010. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi is ugyanebben a helyzetben vagyunk 6 hónapos babámmal.

Nem látok kiutat, már mindent próbáltam és teljesen odavagyok. Ha legalább éjjel tudnék aludni a nappalokat is könnyebben viselném.

Sajna tanácsot nem tudok adni, de azért "jó" tudni, hogy másnak is vannak ilyen problémái és nem én rontottam el a nevelését. Szerintem ez nem a te hibád!

2010. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A mi kislányunk is 9.5 hónapos, ugyan ez a helyzet. Ma is nem aludt hulla fáradt pedig, és estére sír. Most hat óra után ájult el. Ö is velem alszik. 6 hónapos kora óta ez megy. Bízom benne, hogy idővel javulni fog a helyzet.

2010. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bár tanácsot nem kaptam, de azért jó érzés, hogy nem csak nálam van ez, így nem érzem már magam olyan pocsékul... :-)
2010. jan. 11. 14:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!