Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 10 nap múlva lesz 7-hó....

Babám 10 nap múlva lesz 7-hó. Mik azok az ételek amit bátran adhatok neki?

Figyelt kérdés
Gondolok:pl:hús,desszert,gyümi,zölség féle,esetleg tejtemék.köszönöm
2010. jan. 7. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
2010. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!Húsból a csirke és pulyka mellet,de lassan bevezetheted a sertéshúst is,gyümiből, alma, banán, barack,

tejtermékből én az ilyen danonino féléket adtam a fiamnak és krémtúrót.Remélem tudtam segíteni!

2010. jan. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy megnéztem a bébiételeket, hogy az adott hónapra melyiket javasolják, s olyan dolgokat adtam neki.

De hogy konkrétumokat is írjak : mi 6 hóig csak anyatejesek voltunk, utána is maradt elsősorban szopis, de már kóstolgatott. Az almát, őszibarackot, banánt próbáltam először, kapott sütőtököt, burgonyát, paradicsomot, sárgarépát is, húst csak 8 hónaposan fogadta el, akkor csirke- és pulykamellel kezdtünk.

A lányom kezdetben szívesebben ette a bébiételt, mint a házi kaját, valószínűleg azért, mert azok annyira jól vannak pürésítve, én a botmixerrel nem tudtam annyira jól leturmixolni.

A javaslatok szerint a tejtermékkel még várj egy kicsit, bár talán joghurtot adhatsz a picurnak, de a tehéntejjel legalább egy éves koráig várj. Ha nincs allergia a családban, akkor esetleg picit hamarabb is lehet.

Gabonaféléket is adhatsz, csak szintén egy éves korig a gluténmenteset javasolják. Ilyeneket vehetsz pl. a DM-ben (én ott vettem), de hipermarketekben illetve speciális bioboltokban is kapható.

Remélem, tudtam segíteni egy kicsit, minden jót nektek!

2010. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyosak vagytok!!!
2010. jan. 7. 14:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én babám (7 hó) ma kapott először csirkehusit. Bébiételes őszibarackkal kevertem a főzőlével pürésített csirkét. Ízlett neki.

Eddig ezeket kapta: alma, sütőtök, őszibarack, banán, körte, répa, krumpli, rizs, cékla, paradicsom; azt hiszem, ennyi.

Nemsoká tervezek neki adni patisszont (fagyasztóba tettem el nyáron).

Tejtermékekkel még nem mertem próbálkozni, azt hiszem, várok pár hetet, akkor túró, natúr joghurt gyümivel.

2010. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

6 hónapos kortól adható

alma, őszibarack, meggy, gesztenye

burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla

gabona-pelyhek, rizs, búza, köles


7 hónapos kortól adható

banán, körte,

paradicsom, cukkini, saláta (főzeléknek elkészítve), brokkoli,

fehérrépa, pasztinák, zeller, spárga, tök, uborka (sütve vagy főzve),

passzírozott zöldborsó (héj nélkül), tökfélék

hús: csirke, pulyka

2010. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!